Każdy kto prowadzi swój biznes w internecie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest pozycjonowanie strony internetowej. Aby móc kupować nasze produkty, użytkownicy muszą mieć możliwość trafienia na stronę internetową. Osiągnąć zatem należy jak najwyższe pozycje na określone frazy kluczowe. Pomocny może okazać się SE Ranking.

Nie takie hop siup

Pozycjonowanie to skomplikowany i długotrwały proces. Wszystko zaczyna się od optymalizacji strony internetowej. Musi być ona dostosowana pod kątem wymagań wyszukiwarki. Ta bowiem, generując ranking wyników wyszukiwania, analizuje kilkaset czynników dotyczących stron internetowych. Tworząc serwis należy o tym pamiętać i tak tworzyć stronę, aby spełniała ona oczekiwania wyszukiwarki. Drugi etap to zdobywanie linków przychodzących. Trzeba jednak pamiętać w procesie budowy linków postawić należy przede wszystkim na ich jakość, a nie ilość. Linki muszą być także zróżnicowane.

Monitoring pozycji w SE Ranking

W procesie pozycjonowania niezbędne są także różnego rodzaju narzędzia, które będą tę pracę ułatwiać. Niektóre z nich są wręcz niezbędne. Przykładem może być monitoring pozycji. To podstawowe narzędzie każdej osoby zajmującej się pozycjonowaniem. Dzięki niemu w szybki i prosty sposób sprawdzić można jakie pozycje osiąga strona na określone frazy. Wynik monitoringu pozycji to także wskazówka dla pozycjonera, w którą stronę powinna podążać praca.

Analiza i monitoring linków przychodzących

Kolejnym ważnym narzędziem jest narzędzie umożliwiające analizę linków przychodzących. Zdobywając nowe linki pamiętać należy, aby robić to w sposób jak najbardziej naturalny. Tak, aby nie podpaść negatywnie wyszukiwarce. Analiza linków przychodzących pokaże nam dokładną strukturę linków. Dzięki temu wiedzieć będzie, jakiego typu linków jest za mało, a jakich wręcz przeciwnie, za dużo.

Analiza i monitoring konkurencji w SE Ranking

Pozycjonowanie stron internetowych to także walka z konkurencją. Oczywiście o pozycje. Dlatego pozycjoner musi analizować swoją konkurencję. W tym przypadku także skorzystać możemy z narzędzi umożliwiających analizę konkurencji. Dzięki temu dowiemy się ile linków posiada nasza konkurencja, jakie są to linki oraz skąd pochodzą. To niezwykle ważna wiedza.

Automatyczne audyty są bardzo pomocne

Na wstępie wspomniano także o optymalizacji strony. Aby jednak ją wykonać, potrzebny jest gruntowny audyt strony. Dzięki niemu dowiemy się jakie elementy na stronie powinny być zmienione i poprawione. Audyt można oczywiście przeprowadzić ręcznie, ale także i w tym przypadku dużo lepiej będzie skorzystać z dedykowanych ku temu narzędzi.

Keyword research czyli analiza fraz kluczowych

W procesie pozycjonowania ważny jest także odpowiedni dobór słów i frazy kluczowych. Można w tym wypadku skorzystać z narzędzi ułatwiających tę pracę. Narzędzie podpowie nam na jakie frazy warto stronę pozycjonować, jakie frazy są wypisywane przez użytkowników.

SE Ranking, RankActive, RankTrackr

Jak widać narzędzi wspomagających pozycjonowanie jest dość sporo. Korzystanie z wielu z nich może być uciążliwe. Dobry rozwiązaniem będzie zatem skorzystanie z oprogramowania, które zawiera w sobie wszystkie te elementy. Przykładem może być serwis SE Ranking. Rejestrując się można skorzystać z 14 dniowego darmowego okresu próbnego oraz wykorzystać kod rabatowy na dowolny pakiet.

SE Ranking to nie tylko monitoring pozycji i monitoring linków. To komplet narzędzi, który przyda się każdemu. Przeczytaj więcej na temat SE Ranking na tej stronie. Sprawdź też aplikację mobilną na Android oraz iOS.