Callback jest systemem inteligentnego oddzwaniania, który umożliwia zatrzymanie klienta potencjalnie zainteresowanego zakupem, który się waha i zamierza opuścić witrynę. Callback widget w postaci słuchawki informuje o możliwości pozostawienia numeru telefonu dla późniejszego kontaktu lub nawiązania połączenia z doradcą klienta. Jest to dość popularne rozwiązanie, które może sprawdzić się w sklepach internetowych, pensjonatach, hotelach, biurach podróży itp.

Czy warto zdecydować się na widget callback?

Usługa callback cieszy się dużym zainteresowanie wśród przedsiębiorców i nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest bardzo dobrym wsparciem sprzedaży. Obecnie, gdy konkurencja na rynku jest ogromna, każda firma dąży do tego, aby jakość obsługi klienta była na najwyższym poziomie. Decydując się na callpage lub novocall zwiększamy swoje szanse na to, aby zdobyć zaufanie i przychylność potencjalnych klientów, co z pewnością przełoży się na większą liczbę zamówień oraz co się z tym wiąże, większe zyski.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można znacznie usprawnić komunikację z konsumentem, w ten sposób można uniknąć również wielu nieporozumień i problemów związanych ze złą interpretacją informacji zawartych na naszej stronie firmowej. Czy to się opłaca? Oczywiście, że tak, świadczy o tym chociażby rosnąca liczba firm, decydujących się na wprowadzenie na stronie www tego typu usługi.

O czym warto pamiętać wybierając callback?

Wybierając odpowiedni system callback, warto przed jego uruchomieniem przetestować jego skuteczność, a także sprawdzić jakość połączenia, co jest dość istotne. Klienci są różni, niektórzy preferują kontakt telefoniczny, inni wolą sami przeanalizować poszczególne informacje na stronie internetowej. Tak czy inaczej, możliwość szybkiego i wygodnego skontaktowania się z firmą, to bardzo duże udogodnienie, z którego korzysta wiele osób.

Co więcej, nie jest to usługa droga, tak więc można zdecydować się na zainstalowanie takiego systemu, choćby na próbę, aby sprawdzić, czy rzeczywiście liczba zapytań oraz złożonych zamówień wzrośnie.