Samoczyszczące filtry Atlas Filtri z serii Hydra to innowacyjne urządzenia z system płukania wstecznego. Samoistne czyszczenie wkładu filtracyjnego można inicjować ręcznie lub za pomocą specjalnych automatów. Aby maksymalnie usprawnić pracę urządzenia, wybierz K-Matic, automatyczny zawór spustowy z timerem. Sprawdź korzyści płynące z instalacji tego akcesorium.

Co wyróżnia K-Matic na rynku automatów do serii Hydra?

Automatyczny zawór spustowy z timerem K-Matic jest pierwszym urządzeniem tego typu o zasilaniu bateryjnym. Takie rozwiązanie zapewnia przede wszystkim bardzo łatwy montaż. Nie musisz się już obawiać braku stałego źródła zasilania, a w pobliżu nie musi się znajdować gniazdko elektryczne. K-Matic posiada specjalne zabezpieczenie przed niskim poziomem naładowania baterii. W razie konieczności zawór się natychmiast zamyka. Aby zainstalować K-Matic wystarczy z jednej strony wkręcić przyłącze na dole klosza filtra z serii Hydra bezpośrednio m do automatu, a od drugiej wkręcić lej spustowy.

Automatyczne płukanie wkładów z K-Matic

Jeśli chcesz do minimum ograniczyć serwisowanie swojego filtra Atlas Filtri Hydra, zainwestuj w K-Matic. Dzięki temu zaprogramujesz czas trwania pojedynczego płukania oraz interwały pomiędzy poszczególnymi regeneracjami (częstotliwość płukania: 12 godz, 24 godz, 7 dni, 14 dni, 30 dni, czas trwania płukania: 10 min, 20 min). W razie potrzeby może również wymusić płukanie wkładu filtracyjnego, aby natychmiast usunąć z niego zalegające zanieczyszczenia.

Zawór automatyczny K-Matic został zaprojektowany przez włoskich inżynierów i wykonany z materiałów najwyższej jakości. Jeśli szukasz urządzenia o kompaktowym rozmiarze i praktycznej funkcjonalności, koniecznie wypróbuj nowy automat do płukania wkładów od Atlas Filtri dedykowany do wszystkich filtrów serii Hydra (z wyjątkiem przemysłowego Hydra BIG).