Wiele współczesnych poradników zatytułowanych „Jak zrobić karierę?” mówi nam, że przede wszystkim powinno się zainwestować w kampanie reklamową w Internecie – w świetną stronę internetową, w jej pozycjonowanie, w reklamę Google itd. Niemniej jednak są to sprawy bardzo kosztowne. Na początek warto zainteresować się możliwościami, jakie niosą ze sobą media społecznościowe.

Reklama w mediach społecznościowych

Co mogą nam dać media społecznościowe? Otóż na początek warto spojrzeć na życiorysy wielu osób i na przeróżne firmy, które w ten własnie sposób w końcu zaistniały. Jak to się dokładniej odbyło? Ktoś na początku miał pomysł i zaczął się z nim dzielić na social media. Może to były oryginalne torby albo świetne potrawy? Wraz z upływem czasu i coraz większą ilością osób obserwujących daną firmę albo osobę prywatną, zwiększały się jej zyski, ilość klientów oraz możliwość rozwoju. Słowem posiadanie kont na Instagramie, Facebooku oraz innych mediach może nam przynieść naprawdę wiele korzyści.

Korzystanie z mediów społecznościowych

Z jednej strony jest to niesamowicie genialna forma promocji, ponieważ nie dość, że za nią nie płacimy, bo konta zazwyczaj są darmowe, to jeszcze czasem możemy zarobić, jak np. w przypadku YouTube. Niemniej jednak publikowanie każdego dnia na tak wielu serwisach zabiera nam naprawdę wiele czasu i sił, które w zasadzie powinniśmy przeznaczyć raczej na nowe pomysły i idee. Co by tu zatem można zrobić? Otóż idealnym rozwiązaniem sytuacji byłby jakiś magiczny program, który by pozwalał nam wstawić danego posta, grafikę czy cokolwiek innego na wiele kont naraz.

Zarządzanie social mediami

Lecz zaraz – taki program funkcjonuje, a co więcej na rynku znajdziemy dostępnych nawet kilka tego typu programów. Możemy do nich dołączyć nasze konta na poszczególnych serwisach i później tylko tworzyć jedną wiadomość, która zjawi się na tych portalach, na których będziemy chcieli ją umieścić. Skracamy zatem kilkakrotnie czas przeznaczony na promocję poprzez media społecznościowe.

Niestety te programy mają pewne swoje wady. Za darmo możemy najczęściej uzyskać dostęp jedynie do najtańszej wersji programu, która w zasadzie umożliwia nam korzystanie tylko z niewielu kont naraz. Ponadto korzystając z takich programów jak Hootsuite, Buffer czy Sprout Social niestety nie możemy ich zainstalować na własnym serwerze. Czasem możliwości takich programów w zakresie tworzenia różnych ciekawych postów są też dość poważnie ograniczone. Co zatem można zrobić?

Wybierz odpowiednie narzędzie

Otóż warto wypróbować nieco doskonalsze narzędzie, jakim jest program Midrub. Przede wszystkim jego niebywałą zaletą jest możliwość podłączenia tu praktycznie każdego konta społecznościowego. To jednak jeszcze nie wszystko. Otóż program ten kosztuje nas tylko i wyłącznie raz. Aby go pobrać, musimy uiścić opłatę 34 dolarów. Później nie czekają nas już jakiekolwiek dodatkowe opłaty za żadne aktualizacje itp. Ważny jest także fakt, że ten program możemy zainstalować na swoim własnym serwerze.