W czasach kiedy organizowanie wyjazdów zagranicznych na własną rękę jest coraz bardziej popularne, w internecie powstają coraz to nowe portale, za pomocą których można zarezerwować nocleg na całym świecie. Tanie noclegi są zawsze kuszące, w połączeniu z tanimi biletami lotniczymi, zachęcają naszych rodaków do eksplorowania najdalszych zakątków świata, ale też starej dobrej Europy. Portalem wartym zauważenia, który rozwija się w ogromnym tempie, jest popularny na całym świecie Airbnb.

Historia Airbnb

Jak w ogóle zaczęła się historia tego popularnego portalu? Wymyślili go dwaj amerykańscy studenci, którym brakowało pieniędzy na zapłacenie czynszu za wynajmowane mieszkanie. Wpadli na pomysł, by na jakiś czas w trybie krótkoterminowym, wynająć innym studentom jeden z pokojów w tym mieszkaniu. W ten sposób udało się im zdobyć pieniądze na własny czynsz, a zarazem narodził się pomysł na świetny biznes.

Stworzyli stronę internetową, za pośrednictwem której można było wynajmować pokoje we własnym mieszkaniu, na przykład by przenocować turystów. Portal zaczął rozrastać się w bardzo szybkim tempie, w ciągu kilku lat jego wartość osiągnęła dosłownie miliony dolarów. Dzisiaj jego pomysłodawcy to miliarderzy, a z Airbnb chętnie korzystają wszyscy – ci, którzy chcą dorobić na wynajmowaniu oraz ci, którzy szukają taniego noclegu.

Nocowanie z Airbnb

Dostęp do świetnych apartamentów i mieszkań, całych domów oraz willi z dosłownie całego świata, które można wynająć nawet na kilka miesięcy, to ogromna zaleta tego portalu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wynajmowanie noclegu właśnie przez Airbnb. Bardzo kuszące jest również to, że przy pierwszym rezerwowaniu noclegu można zdobyć kupon rabatowy, który najczęściej obniża koszty o 100 złotych.

Można znaleźć go na przykład na różnego rodzaju blogów podróżniczych. Jeżeli dokona się rejestracji do portalu z podanego tam linku, przy obliczaniu opłaty zostanie odliczona właśnie powyżej wspominana kwota. To zatem świetna opcja na zaoszczędzenie i obniżenie kosztów podróży.