Rodzajów filtrów do wody jest całe mnóstwo, jednakże teraz coraz większą popularnością cieszy się odwrócona osmoza. Czy to znaczy, że osmotyczne filtry do wody są najlepsze? Czy może warto również zwrócić uwagę na mechaniczne filtry do wody takie jak Cintropur belgijskiej produkcji?

Dwóch tych produktów nie należy porównywać, ponieważ zupełnie inaczej filtruje odwrócona osmoza niż normalne filtry wody Cintropur. Różny jest również ich montaż oraz kraj, gdzie są produkowane. Prawdę mówiąc odnośnie tego ostatniego można dyskutować, ponieważ zapewne też niejakie osmotyczne filtry do wody są wytwarzane w Belgii. Aczkolwiek najbardziej popularna w naszym kraju odwrócona osmoza to filtr wody z Chin albo Tajwanu.

Czuć tę różnicę w klasie wykonania, bowiem filtry do wody Cintropur odróżniają się w porównaniu produktów ze wschodu. Nie oznacza to, iż odwrócona osmoza jest tandetą, ale jednak rozbieżność klas widać gołym okiem. Ciekawa jak na filtr europejski jest też cena filtrów do wody Cintropur, ponieważ najprostszy model to cena poniżej trzystu złotych. Tak więc jeśli interesują Cię mechaniczne filtry do wody do mieszkania to stanowczo warto wziąć pod uwagę kupno właśnie produktów Cintropur.