Jeśli borykasz się z wysokim wskaźnikiem porzuceń na swojej stronie internetowej, powodem może być niewłaściwa optymalizacja strony pod względem graficznym, która powoduje bardzo długie ładowanie.

Ciężkie zdjęcia mogą mieć wpływ na SEO

Osoba, która klika w łącze oczekuje automatycznego pojawienia się po chwili pełnej treści i gdy załadowanie wszystkich grafik trwa zbyt długo najczęściej zniechęca się i rezygnuje. Im więcej jest takich przypadków, tym strona spada coraz niżej w rankingu i nawet bardzo wytrwałe pozycjonowanie jej na różne sposoby nie powoduje pojawienia się jej na pierwszej stronie wyszukiwania, bądź pojawienie się na niej na bardzo krótki czas. Kompresja zdjęć może pomóc zmienić taki stan rzeczy.

Kompresuj, ale zachowaj umiar

Zarówno dla stron mobilnych, jak i wersji na PC konieczne jest załadowanie grafik w odpowiedniej rozdzielczości. Strona musi być czytelna i atrakcyjna pod każdym względem. Nie wystarczy zatem stworzenie bądź zlecenie tekstów pozycjonujących na stronę, jeśli grafika pozostawia wiele do życzenia. Jakość strony powinna być spójna pod każdym względem, gdyż nawet najlepszej jakości tekst pozycjonujący nie będzie zachęcał do skorzystania z usług firmy, jeśli zestawiony będzie z kiepskiej jakości grafiką, bądź taką, która bardzo długo się ładuje. Taki stan rzeczy skutkował będzie wskaźnikiem odrzuceń i porzuceń strony, która od samego początku powinna być zachęcająca dla czytelnika. Wtyczka WordPress do kompresji zdjęć pozwoli zmniejszyć rozmiar plików graficznych, przy zachowaniu ich jak najlepszej jakości. Wtyczka ta posiada szereg opcji umożliwiających dostosowanie jej pod kątem konkretnej witryny. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.kupony.org/blog/kompresja-zdjec-w-wordpress-wtyczka-shortpixel/.

Różne stopnie kompresji w ShortPixel

Najlepszym wyborem wśród dostępnych w WordPressie opcji będzie ShortPixel, który zapewnia aż trzy rodzaje kompresji. Kompresja bezstratna pozwoli na zachowanie jakości zdjęcia, ale przy zmniejszeniu jego rozmiaru. Z kolei kompresja stratna spowoduje powstanie artefaktów. Jednak dobrej jakości narzędzie pozwoli na stworzenie grafiki jak najlepszej jakości z pikselami niewidocznymi na pierwszy rzut oka. Kompresja zdjęć typu glossy to zdjęcia wysokiej rozdzielczości, które ładują się dość szybko. Taka oferta skierowana jest przede wszystkim dla firm, dla których ogromne znaczenie ma jakość fotografii, która w najlepszy sposób zachęca do skorzystania z ich usług. Ja osobiście w większości korzystam właśnie z jakości glossy.

Kupon na bonusowe punkty ShortPixel

W ramach ShortPixel można stworzyć darmowe konto, które pozwala na wykonanie nawet 100 optymalizacji zdjęć miesięcznie. Darmowy pakiet jest odnawialny, a dodatkowo otrzymuje się 25% rabat na jeden z płatnych pakietów. Najmniejszy obejmuje kompresję 5 tys. zdjęć za $5, a największy 55 tys. zdjęć za $30. Zapłacić można w systemie PayPal. Automatyczne fakturowanie zwiększa dodatkowo wygodę korzystania z narzędzia.

ShortPixel działa błyskawicznie

Kompresja zdjęć w ShortPixel odbywa się w chmurze. Wystarczy zaznaczyć jaki rodzaj kompresji nas interesuje oraz wybrać zdjęcia, które mają być jej poddane. Zostaną one automatycznie zaktualizowane. Można więc na bieżąco dbać o to by pozycjonowanie strony było efektywne i zbyt długie ładowanie strony nie zaburzało tego procesu. ShortPixel to najchętniej wybierana wtyczka do kompresji zdjęć, która umożliwia poprze jeden klucz API, optymalizację kilku stron internetowych.

Przyspiesz swoją stronę. Zarejestruj się za darmo lub wykorzystaj kupon rabatowy ShortPixel i kup taniej pakiet komercyjny.