Zmiany na stronach internetowych nie są łatwe do zrealizowania. Dokonywanie zmian bez odpowiedniej analizy może przynieść więcej strat niż korzyści. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że nawet analiza statystyk strony internetowej może nie zapewniać możliwości odpowiedniego przygotowania zmian na stronie.

Statystyki odwiedzin strony to nie wszystko

Im więcej informacji można uzyskać przed oceną tego, czy konieczne są zmiany na stronie internetowej oraz jakie zmiany powinny być dokonane, tym znacznie lepsze decyzje można podjąć. Informacje o zachowaniach użytkowników możliwe do uzyskania za pośrednictwem aplikacji Smartlook mogą zapewnić wyjątkową możliwość spojrzenia na zachowania użytkowników. W aplikacji Smartlook można uzyskać możliwość nagrywania zachowań użytkowników w serwisie internetowym.

Nagranie zapisane w serwisie internetowym pozwala na zobaczenie, jak zachowuje się użytkownik na stronie. Można wybrać konkretnego użytkownika i zobaczyć całą ścieżkę poruszania się po stronie internetowej. Pozwala to zobaczyć oczami użytkownika sposób przeglądania serwisu internetowego. Więcej o funkcjonowaniu i zastosowaniu narzędzia Smartlook przeczytasz w artykule https://www.kupony.org/blog/smartlook-pomoze-ci-zrozumiec-twoich-klientow/.

Dzięki Smartlook zdiagnozujesz problemy na stronie

Gdy ogląda się nagrania z poruszania się użytkownika na stronie można między innymi zobaczyć problemy, które ma użytkownik z wyszukaniem konkretnych informacji na stronie. Jednocześnie można sprawdzić jakimi elementami strony użytkownik jest zainteresowany, a które elementy strony pomija podczas poruszania się po niej. W ten sposób nagrywanie odwiedzających może być doskonałym rozwiązaniem w ramach oceny zainteresowań reklamami.

W aplikacji Smartlook można wykorzystać również opcję heatmap. Pozwalają one:
– wykorzystać filtry do gromadzenia informacji o różnych segmentach użytkowników
– sprawdzić sposób poruszania się kursorów użytkowników w serwisie
– ocenić kliknięcia na stronie w różne elementy.

Zgromadzenie informacji z takich analiz pozwala na znacznie lepsze przygotowanie szaty strony internetowej. Zdecydować można się również na modyfikacje ustawienia pewnych elementów tak, by ważne elementy znajdowały się w miejscach łatwiej zauważalnych, dostępnych dla użytkowników strony internetowej.

Użytkowanie aplikacji Smartlook

Aplikacja Smartlook może być użytkowana w ramach różnych pakietów. Pozwala to na wybranie takich, które są odpowiednio dopasowane do potrzeb konkretnego serwisu. Decydować można się na pakiety pozwalające na nagrywanie w okresie miesiąca określonej liczby użytkowników odwiedzających stronę. W każdym pakiecie można również wybierać ilość nagrań, które są zapisywane i możliwe do odtworzenia zanim niezbędne będzie resetowanie nagrań. Oczywiście potrzeby w tym względzie są różne pomiędzy małymi serwisami internetowymi, a dużymi stronami internetowymi.

Decydując się na użytkowanie aplikacji Smartlook można nie tylko wybierać różne oferty pod kątem cenowym, które są odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb serwisu internetowego, ale można również skorzystać z promocji. Wykorzystać można kupon rabatowy, który pozwala korzystanie z aplikacji w niższych cenach. Aplikację można również przetestować w ramach okresu testowego.

Ja osobiście korzystam z pakietu darmowego, ale rozważam przejście na pakiet komercyjny. Na pewno wykorzystam wówczas kupon rabatowy Smartlook, żeby zaoszczędzić. Dostępny jest tutaj https://www.kupony.org/sklep/smartlook/.