Bardzo wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że woda pozyskiwana ze studni wymaga specjalnego oczyszczenia. Czasem nawet ta woda, która pochodzi z sieci wodociągowej powinna być w pewien sposób filtrowana, aby poprawić niektóre aspekty z nią związane takie jak na przykład jej twardość.

Cintropur oraz Atlas Filtri gwarancją jakości

Najpopularniejszymi urządzeniami, które mogą filtrować wodę dostarczaną do naszego domu są systemy takich producentów jak Cintropur czy też Atlas Filtri. A ponieważ urządzenia te opierają się o działanie filtrów, wewnątrz których znajdują się wymienne wkłady – warto wybrać taki system, do którego wkłady będą łatwo dostępne i w przystępnych cenach. Wkłady Cintropur oraz wkłady Atlas Filtri działają efektywnie, a także nie powodują dużego spadku ciśnienia wody płynącej w kranie z powodu procesu jej filtrowania.

Jakie zanieczyszczenia usuwają filtry?

Tak naprawdę sporo zależy do tego, jakiego rodzaju wkłady do filtrów zastosujemy w naszym urządzeniu. Wkłady trzeba wymieniać systematycznie i trzeba o tym pamiętać, aby nieopatrznie nie pić wody, która nie zostanie oczyszczona przez niedziałający filtr. Zazwyczaj na opakowaniu mamy zamieszczoną informację o tym ile szacunkowo dany wkład będzie w stanie przefiltrować wody w litrach, co można przeliczyć na czas użytkowania wkładu w naszych domowych warunkach. Wśród dostępnych propozycji wkładów znajdziemy wkłady mechaniczne, węglowe, zmiękczające twardą wodę, a także odżelaziające oraz antybakteryjne. Rodzaj wkładu warto dopasować do rodzaju zanieczyszczenia lub też problemu, jaki mamy z wykorzystywaną w domu wodą.