W dalszym ciągu nie mamy zaufania do wody płynącej z kranów. Przeważnie wybieramy wodę butelkowaną, która lepiej smakuje, ale niestety też kosztuje. Tymczasem trzeba mieć na uwadze to, że woda z kranu jest regularnie badana oraz musi spełniać odpowiednie normy, aby można było uznać ją za zdatną do picia. Czy warto pić wodę z kranu?

Tak, wodę z kranu można pić…

Woda z kranu jest zdatna do picia, decydując się na taki krok, można zaoszczędzić naprawdę bardzo dużo pieniędzy, szczególnie jak posiadamy liczną rodzinę. Gdy nie do końca mamy zaufanie do takiego pomysłu, dobrym rozwiązaniem jest badanie wody, które można wykonać samodzielnie. Analiza wody może być przez nas przeprowadzona za pomocą specjalnych testów, które można kupić bez problemu w większości sklepów. Jakość wody można sprawdzić pod względem zawartości chloru, PH oraz twardości. Gdy zależy nam na dogłębnej analizie można zgłosić chęć przebadania wody do sanepidu albo prywatnie do laboratorium.

Woda zdatna do picia nie oznacza, że jest doskonała

Analiza wody z kranu to ważna sprawa, być może dzięki temu przekonamy się do tego, że picie wody prosto z kranu nie jest złe i ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Pamiętajmy, aby regularnie sprawdzać aktualności na stronie sanepidu, gdyż tam są podawane wszystkie informacje dotyczące aktualnego stanu wody i ewentualnych nieprawidłowości. Picie wody z kranu to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale co ważniejsze również dbanie o środowisko naturalne, ponieważ zużywamy dużo mniej plastiku. Warto mieć to na uwadze i zastanowić się czy, aby na pewno nie jest to dobre rozwiązanie.

Jesteś w stanie samodzielnie sprawdzić pewne parametry wody, jak choćby twardość wody. Wystarczy do tego kropelkowy tester twardości wody. Niestety części parametrów w domu nie zbadasz, gdyż potrzebne jest do tego specjalistyczne oprzyrządowanie, laboratorium oraz wiedza.