Kupując dom coraz większą uwagę zwracamy na ogród – czy spełnia nasze wymogi co do wielkości, położenia i nasłonecznienia. Jest to równie ważne jak powierzchnia domu i rozkład pomieszczeń, w końcu korzystać z ogródka możemy przez większą część roku. Jak go urządzić by czuć się w nim komfortowo i bez krępacji przyjmować w nim gości?

Wybierzmy wygodę

Pierwszą kwestią jaką powinniśmy się zająć są meble ogrodowe. Przy kupnie kierujmy się nie tylko gustem, ale przede wszystkim praktycznością. Przetestujmy czy siedziska są wygodne i można je regulować a stół jest odpowiedniej wysokości i wielkości. Zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego mebel jest wykonany – jeśli nie chcemy poświęcać czasu na pielęgnację i odnawianie lepiej zrezygnujmy z drewna. W naszym klimacie istotna jest też łatwość zabezpieczenia przed wilgocią i przechowywania przez sezon zimowy.

Dekoracje do ogrodu

Nie rezygnujmy z nich nawet wtedy, gdy wydają się zbędnymi bibelotami. Nastrojowe lampki czy ozdobne donice nie tylko dodają uroku i przytulności, ale spełniają praktyczną rolę. Kupując wyposażenie starajmy się, aby rzeczy były ładne i pasowały do siebie stylem. Efekt końcowy z pewnością wynagrodzi nam starania.

Hit czy kit?

Wybierając wyposażenie do ogrodu często kusi nas, aby chodź trochę zaoszczędzić i wykonać je samodzielnie. Wydaje nam się, że to nic trudnego zrobić ławeczkę, doniczkę czy oświetlenie, jednak zastanówmy się dwa razy czy nam się to rzeczywiście opłaci. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i zdolności, nasza twórczość nie tylko będzie szpecić ogród, ale może także stanowić zagrożenie – urywająca się huśtawka czy niestabilny stół to wynik chęci oszczędzenia paru złotych. Kolejnym tematem są ozdoby do ogrodu wykonane z opon, wiaderek i innych zbędnych w domu rzeczy. W większości przypadków są to koszmarki szpecące okolicę – rzeczy zużyte i niepotrzebne powinny lądować w koszu na śmieci a nie ogrodzie.

Ciężki wybór

Sklepy dysponują tak olbrzymim asortymentem działów ogrodowych, że wybór może przyprawić nas o ból głowy. Nie bójmy się więc korzystać z inspiracji na wystawach czy stronach internetowych. Ważne jest tylko, by dany projekt dopasować do własnych potrzeb i możliwości.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Wybierając wyposażenie do ogrodu często kupujemy dużo nie potrzebnych rzeczy, które później niestety psują cały efekt.

Zostaw komentarz

*