Ceramika kojarzy się przede wszystkim z przedmiotami codziennego użytku, jednakże mało kto wie, o innych sposobach wykorzystaniu takich przedmiotów. Sprawdźmy czym charakteryzuje się ceramika oraz co możemy zyskać wykorzystując ją jako materiał w budownictwie.

Obecnie ceramika najczęściej używana jest do tworzenia tzw. pustaków ceramicznych. To co wyróżnia je w przypadku używania do tworzenia ścian to bardzo wysoki poziom termoizolacji. Dzięki temu ma to pozytywny wpływ na późniejsze aspekty ekonomiczne. W największym skrócie ściany wykonane z takiego budulca zdecydowanie dłużej utrzymują ciepło, a w przypadku wyższych temperatur i promieni słonecznych w lecie odbijają je i zachowują niższą temperaturę, co wpływa na nasz komfort. Reasumując, na przestrzeni wielu lat można zaoszczędzić niemałe pieniądze na ogrzewaniu i klimatyzacji.

Aby zmaksymalizować właściwości izolacyjne możemy skorzystać również z dachówek ceramicznych. Poza ekonomicznymi właściwościami, podobne rozwiązanie jest niezwykle popularne również ze względu na swoje walory estetyczne.

Kolejnym aspektem przemawiającym za wyrobami budowlanymi z ceramiki jest ich trwałość, a także właściwości, zapewniające dobrą izolację akustyczną. Te wszystkie cechy w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną, stanowią swoisty magnes dla osób budujących lub remontujących mieszkania, czy domy.

Oczywiście nie wszystko złoto co się świeci, warto zatem wspomnieć o potencjalnych wadach ceramiki budowlanej. Należy zaliczyć do nich wysoka nasiąkliwość oraz nakład czasu, który trzeba włożyć w wykonaniu ścian z zastosowaniem cięgieł ceramicznych.

Popularność ceramiki budowlanej ma swoje uzasadnienie przede wszystkim w aspekcie ekonomicznym. Bardzo pozytywnie wpływa na zasobność naszego portfela, chociażby ze względu na wysoki poziom termoizolacji, pozwalający zaoszczędzić spore pieniądze na ogrzewaniu w zimie oraz klimatyzacji w lecie. Bardzo duże znaczenie ma również cena, która jest bardzo atrakcyjna jeżeli zestawimy produkty ceramiczne z konkurencyjnymi.” – powiedział specjalista z firmy Bolix.

Jeżeli decydujemy się na samodzielny zakup to powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W przypadku cegieł i pustaków musimy ocenić ich jakość. To na co powinniśmy zwrócić największą uwagę to m.in. przebarwienia i pęknięcia. Zbyt duża ich ilość oznacza, że cegły są złej jakości, a to z kolei przełoży się na zdecydowanie krótszy okres ich żywotności.

W łatwy sposób możemy sprawdzić jakość oferowanego materiału. Wystarczy przełamać jedną cegłę sprawdzić na ile jednorodny jest jej przekrój. Ponadto cegła ceramiczna zrzucona z wysokości 1-1,5m nie powinna pękać, oczywiście pustaków i innych ceramicznych materiałów nie możemy sprawdzić w ten sposób.

Najbardziej wskazane jest jednak poradzenie się i wynajęcie profesjonalnej firmy budowlanej. Pomoże ona nam wybrać najlepszej jakości materiały budowlane, ale także akcesoria jak spoiny czy kleje do ceramiki.

Jak widać zastosowanie produktów ceramicznych może być bardzo pozytywne jeżeli chodzi o ekonomiczny aspekt, ale nie tylko. Z pewnością warto zainteresować się tym materiałem jeżeli planujemy budowę domu.

Artykuł gościnny

Artykuł gościnny

Treści gościnne mogą zawierać lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez partnerów serwisu. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*