Decydując się na rozpoczęcie budowy domu, trzeba zmierzyć się z wieloma decyzjami, które mogą okazać się kluczowe, zarówno na etapie dalszych prac, jak i w czasie późniejszym, kiedy zdecydujemy się na wprowadzenia się i rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Jedna z nich jest ta dotycząca materiału budulcowego, z jakiego stworzymy nasz budynek. W tym artykule chcieliśmy skupić się na betonie komórkowym oraz wykazać kilka zalet, które z pewnością przekonają niezdecydowanych, a może przyciągną nowych zainteresowanych. Pierwsza, podstawowa i zapewne dla wielu najważniejsza zaleta, dotyczy ceny.

Koszt budowy domu z wykorzystaniem betonu komórkowego jest dużo niższy od innych form budulca. Mimo wszystko zdecydowanie nie można uznać go za rozwiązanie budżetowe, ponieważ prestiż materiału na to nie pozwala. Druga zaleta to szybkość budowania – wykorzystując beton komórkowy, cały proces staje się nieco prostszy (np. niż w przypadku budowania z ceramiki), a co za tym idzie wszystko przebiega szybko i sprawnie. Zalety betonu komórkowego nie kończą się oczywiście na cenie i szybkości procesu budowania – jest ich znacznie więcej. Przykładowo beton komórkowy bardzo dobrze izoluje termicznie, ponieważ posiada porowatą strukturę, którą uzyskuje się w procesie spulchniania pęcherzykami wodoru, a zamknięte w blokach powietrze wpływa pozytywnie na właściwości związane z zatrzymywaniem ciepła. Trzeba dodać, że najlepiej izolować będzie beton komórkowy o niższej gęstości.

Z izolacją wiąże się kolejna zaleta – z bloczków klasy 400 można wybudować ściany, które nie będą wymagały dodatkowego ocieplania. Bloki z betonu komórkowego posiadają także bardzo duża odporność na ściskanie, tzn., że mogą przyjmować większe obciążenie, pozostając przy tym trwałe. Kolejna zaleta związana z gęstością materiału to izolacja akustyczna. Wiadomo, że im większa klasa betonu, tym lepsze wygłuszenie, ale należy zwrócić uwagę, że wśród konkurencyjnych materiałów, beton komórkowy wypada zawsze bardzo dobrze.

Budowanie z pomocą betonu komórkowe jest nie tylko szybkie i łatwe, ale także nazwijmy to dosyć czyste. Białe bloczki mają spore rozmiary, co zmniejsza konieczność używania dużej ilości zaprawy. Dodatkowo taka technika ogranicza powstawanie kurzu, odłamków itp. Oczywiście bloki betonu komórkowe dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach (aczkolwiek najczęściej jest to kolor biały), dlatego dopasowanie odpowiednich nie powinno stanowić problemu (sklep Bricoman posiada bardzo szeroką ofertę w tym zakresie – https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/cegly-pustaki-beton-komorkowy-zbrojenie/beton-komorkowy). Beton jest łatwy w obróbce, można go łatwo ciąć, kuć czy żłobić, a do takich aktywności wystarczą mało

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*