Co jakiś czas wymieniamy nasze meble na nowe z wielu przyczyn. Te wcześniejsze już się zniszczyły, lub po prostu mamy ochotę na małą zmianę aranżacji. Czy jednak wiemy, czym kierować się przy wyborze mebli i jak je kupować, by rzeczywiście być z nich zadowolonym?

Większość z nas idąc do sklepu szczególną uwagę zwraca na ceną mebla. Oczywiście nie jest bez znaczenia to, ile wydamy na dany mebel. Czasami po prostu dany mebel jest za drogi i uważamy, że kupno tak drogiego mebla byłoby bez sensu. Natomiast czy cena powinna być tym wyznacznikiem? No właśnie – nie do końca. Bowiem wszystko to, co dobre jakościowo i solidne – kosztuje. No właśnie, a jak jest z tą jakością?

Oczywiste jest, że kupując cokolwiek – mebel, nowy samochód czy cokolwiek innego – chcemy, by nasz nowy zakup był udany i by było to coś, co przerwa przez dłuższy czas. Dlatego tak ważną kwestią jest jakość mebla i przede wszystkim na to powinniśmy zwracać uwagę. Jak więc ocenić, czy dany mebel będzie tym dobrym jakościowo, czy tez nie? Na jakość składa się kilka kwestii – wykonanie, materiał użyty do wykonania mebla oraz jego praktyczność. Najlepszymi meblami, które mogą przetrwać lata są meble, do których użyto najlepszej jakości drewna. Z pewnością meble, które są wykonane z syntetycznych materiałów takich jak chociażby plastik nie będą należeć do tych dobrych jakościowo mebli. Wykonanie również ma znacznie. No bo co z tego, że do mebla zostało użyte drewno najlepszej jakości, jeśli cała konstrukcja pozostawia wiele do życzenia? Zanim kupimy mebel, dobrze go obejrzyjmy i przetestujmy. Nie ma nic w złego w położeniu się na łóżku w sklepie meblowym – przecież musimy być pewni, że właśnie to łóżko chcemy zakupić.

Kolejna kwestia to stabilność mebla i jego funkcja w naszym mieszkaniu. Bardzo często widzimy mebel, który swoim wyglądem zachęca i przyciąga, a jednak nie będzie to odpowiedni mebel dla nas. Dlaczego? Bo rozłożenie naszego mieszkania na to nie pozwala, albo mebel wydaje się zbyt niestabilny – powodów jest mnóstwo. Tak czy inaczej, kupując mebel powinniśmy przemyśleć wszystkie za i przeciw. Kupno mebla to nierzadko niemały wydatek, który powinien zostać dobrze zaplanowany.

Zanim kupimy jakikolwiek mebel, bardzo dobrym pomysłem będzie dokładnie wymierzenie ścian i powierzchni naszego mieszkania. Czasami kupując mebel wydaje się on być tym idealnym, a po powrocie do domu i złożeniu okazuje się, że mebel po prostu się nie mieści. Aby uniknąć takiej sytuacji najlepszym sposobem będzie precyzyjnie wymierzenie.

Nie bez znaczenia ma wygląd i to, jak dany mebel będzie się prezentował w naszym mieszkaniu. Zwracajmy uwagę na kolorystykę – źle dobrana może stworzyć nieciekawą i niekoniecznie pożądaną aranżację. Kupując nowy mebel zwróćmy uwagę na styl mebli, które już mamy w domu. Spójność stylu i kolorystyki to zasada nr 1.

Dzięki tym radom z pewnością unikniemy błędów, a zakup mebli może okazać się dużo prostszy. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, tak więc nie warto zostawiać zakupu mebli na ostatni moment.

Autor artykułu
Artykuł przygotowała firma Furniture Sobczak – meble najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.
Artykuł gościnny

Artykuł gościnny

Treści gościnne mogą zawierać lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez partnerów serwisu. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Komentarze

  1. Przede wszystkim meble nie mają być tanie, a wygodne, piękne i solidnie wykonane. Innych nie mamy co kupować.

  2. Przy zakupie mebli nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną, ale przede wszystkim jakością wykonania.

  3. Każdy kupuje na co go stać i co potrzebuje, co lubi. Ktoś kupi zestaw szafek do kuchni w biedronce za 400zł i będzie zadowolony a toś wyda 40tyś na kuchnie i spełni jego oczekiwania.

Zostaw komentarz

*