Gdy budowę naszego wymarzonego domu mamy za sobą warto zastanowić się na jego dodatkami. Oczywistym będzie odpowiedni wyposażenie wnętrza. Jednak równie ważnym jak wspomniany wystrój będzie odpowiednie zagospodarowanie terenu działki wokół domu, czyli urządzenie ogrodu.

Trzeba przyznać, że jest to przedsięwzięcie trudne, wymagające precyzji i wiedzy. Trudne nie tylko ze względu na decyzję co gdzie posadzić, czy gdzie ustawić poszczególne elementy, ale trudne ze względu na pracę przy sadzeniu roślin. Jedną z możliwości jest skorzystanie z rady fachowego ogrodnika. Co nas może do tego zniechęcić to cena za usługę i wykonane prace.

Praca w ogrodzie może być przyjemna

Jeżeli sami lubimy prace w ziemi będzie to nie lada przyjemność stworzyć namacalną wizję naszych wyobrażeń. Obecnie ma rynku mamy dostępną szeroką gamę czasopism i książek pomagających w prowadzeniu ogrodu. Podpowiedzą nam jakie rośliny łączyć ze sobą, jak sprawić żeby zdrowo rosły i budziły podziw swoim wyglądem. W tych kwestiach cennym źródłem informacji będzie również internet, który to oprócz informacji dostarczy nam opnie i rady ogrodników czy ogrodników amatorów.

Od czego zacząć?

Prace w ogrodzie rozpocznijmy od użyźnienia gleby. Można w tym celu użyć także środków chemicznych poprawiających jej jakość i uodparniającym ją na różnego rodzaju chwasty. Przed typowymi pracami związanymi z sadzeniem warto rozplanować miejsca na dróżki, huśtawkę, różnego rodzaju ozdoby czy miejsce na grilla lub ognisko. Po wyznaczeniu tychże miejsc przechodzimy do sadzenie. Jeszcze raz należy upewnić się jakie rośliny lubią towarzystwo innych, oraz jaki efekt uzyskamy po zakwitnięciu.

Pamiętaj o nawodnieniu

Na tym etapie warto również rozpatrzeć kwestię nawodnienia. Możemy je zautomatyzować, wbudowując w ziemię sieć rurek zakończonych natryskami i podłączonych do źródła wody, tak aby w przyszłości za pomocą elektrycznego modułu móc sterować podlewaniem danej części terenu. Po przeprowadzeniu wszystkich prac pozostaje nam jedynie faza pielęgnacji, kontroli wilgotności, przycinania, odchwaszczania czy rozsadzania. Najprzyjemniejszy moment to efekt ukazany po rozkwitnięciu całej roślinności.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Komentarze

  1. Wreszcie rozpoczął się sezon na prace w ogrodzie! Uwielbiam sadzić nowe kwiaty, przesadzać, pielić. Jeśli chce się mieć piękny ogród należy pamiętać o nawozach i odpowiednio dobranych narzędziach bo bez tego to ani rusz.

  2. Ja pomimo przykrego zapachu co roku decyduję się na użeźnienia gleby gnojówką. Uważam, że to dużo lepsze i oczywiście o wiele mniej kosztowne rozwiązanie niż chemikalia i sztuczne nawozy.

  3. Ja również decyduję się na gnojówkę, ale tylko dlatego, że jest to świetny nawóz. A czy praca może być przyjemna? No nie wiem.

  4. Praca może być przyjemna, bo uwierz, że istnieją osoby, które są zapalonymi ogrodnikami i dla nich to czysta przyjemność.

Zostaw komentarz

*