Ściany działowe to łatwy sposób na wydzielenie przestrzeni wewnątrz mieszkania lub domu. Nie muszą one być zbyt masywne ponieważ nie przenoszą obciążeń. Zależnie od parametrów jakie chcemy osiągnąć można je budować z różnych materiałów: cegły, betonu, a także płyt karton- gips. Wybierając technologię warto zwrócić uwagę na takie parametry jak izolacyjność akustyczna, wytrzymałość na zawiesia oraz czas budowy.

Ściany z cegieł

Są stosunkowo proste do wykonania i bardzo wytrzymałe. Warto wybrać ten materiał, jeśli na ścianie mają wisieć szafki, czy inne ciężkie przedmioty. Trzeba jednak pamiętać, że taka ściana będzie miała dużą masę i w niektórych przypadkach konieczne będzie wzmocnienie stropu lub wylewki podłogowej. Mankamentem tej metody jest długi czas realizacji, ponieważ zaprawa, a następnie tynk muszą dobrze związać. Dopiero, gdy cała ściana dobrze wyschnie można ją wykończyć farbą, tapetą lub różnego rodzaju okładzinami.

Ściana z bloczków betonowych

Beton komórkowy jest lżejszy od cegieł i nieco tańszy. Przegrodę z nich buduje się na takiej samej zasadzie, jak z cegieł. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, że beton komórkowy charakteryzuje się mniejszą izolacyjnością akustyczną i wytrzymałością na zawiesia niż cegły. Ścianę z betonu należy wykończyć tynkiem, który musi dobrze wyschnąć przed wykończeniem.

Ściana szkieletowa

W technologii suchej zabudowy tworzy się stelaż z profili stalowych, do którego przykręca się płyty. Taka konstrukcja jest lekka i można ją od razu wykończyć, co jest bardzo dużą zaletą. Aby poprawić parametry izolacyjności akustycznej przestrzeń między płytami należy wypełnić wełną mineralną. Duży wybór płyt sprawia, że w tej technologii można zbudować ścianę o wysokiej odporności na działanie ognia lub wody, a także o zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Aby konstrukcja była solidna i faktycznie spełniała określone parametry najlepiej jest korzystać z całych systemów jednej marki np. Siniat.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*