Bardzo wiele branży wykorzystuje lub sama zajmuje się pracami wysokościowymi. Aby zapewniać profesjonalny poziom tego typu usług, należy posiadać flotę specjalistycznych urządzeń, które będą dostosowane do różnych zadań. Niestety koszta zakupu jednego podnośnika sięgają nawet kwoty miliona złotych, co może być znaczną przeszkodą w osiągnięciu tego celu. Na szczęście istnieją wypożyczalnie, które oferują te urządzenia, wtedy gdy ich potrzebujemy, za przystępną cenę.

Specjalistyczny sprzęt dostosowany do specjalistycznych działań

Podnośniki to urządzenia umożliwiające bezpieczną pracę na wysokościach, bez konieczności narażania zdrowia i życia pracowników. Ich wykorzystanie sięga od prac porządkowych, takich jak czyszczenie szyb i witryn wysokich budynków, poprzez naprawę przewodów wysokiego napięcia, aż do prac budowlanych wymagających stabilnego podwyższenia umożliwiającego skomplikowane prace inżynierskie. Podnośniki występują w różnych modelach dostosowanych do rozmaitych warunków i sprecyzowanych zadań.

Podnośniki masztowe elektryczne to rewelacyjne rozwiązanie dla magazynów średniego składowania oraz niewysokich budynków o szklanych ścianach. Ich kompaktowe rozmiary umożliwiają ich transport nawet przez windę, dzięki czemu mogą być w prosty sposób dostarczone w potrzebne miejsce, a tym samym zachowują pełną funkcjonalność przy jednej osobie obsługującej podnośnik. Wersja nożycowa elektryczna najlepiej sprawdzi się w działaniach na wysokości, gdzie potrzebna jest nieco większa przestrzeń. Duża powierzchnia platformy na wysięgniku pozwala znajdować się na niej paru osobom naraz, co znacznie zwiększa efektywność pracy. Dużym atutem jest także aspekt ekologiczny, ponieważ dzięki akumulatorowi i zasilaniu elektrycznemu nie dochodzi do emisji spalin. Podnośniki teleskopowo przegubowe najlepiej sprawdzą się w warunkach terenowych, o nierównej powierzchni lub specyficznym podłożu. Posiadają także największy zasięg wysięgników spośród wszystkich podnośników.

Porównując ceny wynajmu z zakupem nowego podnośnika, firmy, które okazjonalnie korzystają z tego typu usług, powinny rozważyć trwałą współpracę z wypożyczalnią. Jedną z nich jest AA Herkules, która posiada swoje oddziały w różnych punktach na mapie Polski. Artykuł powstał we współpracy ze wypozyczalniapodnosnikow.pl – wynajem podnośników.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*