Podesty ruchome stanowią ważny element wyposażenia firm, zajmujących się przycinaniem drzew, pracami budowlanymi czy naprawą słupów energetycznych. Zakup nowej maszyny, oprócz angażowania sporej części budżetu, generuje wiele strat podczas eksploatacji. Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na wynajem podestów ruchomych.

Rodzaje podestów

Główny podział podestów ruchomych opiera się o rodzaj napędu. Tym samym wyróżniamy:

  • podesty o napędzie spalinowym
  • podesty o napędzie elektrycznym

Natomiast ze względu na konstrukcję nośną, podesty dzielimy na:

  • teleskopowe – konstrukcja nośna urządzenia ma kształt teleskopowego masztu. Przeznaczone są w szczególności do pracy na terenach nieutwardzonych oraz podczas prac, wymagających maksymalnego wychylenia w poziomie. Dzięki dużemu wysięgowi bocznemu możliwe jest uzyskanie dużego zakresu pracy na wysokości.
  • przegubowe – konstrukcja nośna ma kształt łamanego przegubowo masztu. Dzięki uniwersalnej konstrukcji przeznaczone są do pracy w różnych warunkach, również w terenie nieutwardzonym. Konstrukcja przegubowa zapewnia odpowiedni zasięg, umożliwiający pracę wokół i nad przeszkodami.
  • nożycowe – konstrukcja przybiera kształt dwuramiennych dźwigni, połączonych w środku sworzniem, umożliwiającym obrót. Mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, jedynie na terenie utwardzonym.
  • przegubowo-teleskopowe – przeznaczone do pracy w trudno dostępnych miejscach. System przegubów połączony z teleskopem daje gwarancję dostępu w każde miejsce hali czy terenu zewnętrznego.

Zalety wynajmu podestów

Wynajem podestów (kliknij) ruchomych związany jest z możliwością korzystania z szerokiego spektrum sprzętu, którego wybór uzależniony jest od potrzeb i oczekiwań firmy. Główną zaletą wynajmu sprzętu jest oszczędność, Wypożyczając potrzebne urządzenia nie musimy płacić na ich zakup oraz koszty eksploatacji. Istotne jest również to, że nieużywana maszyna generuje straty, ponieważ nie zarabia, lecz regularny serwis oraz magazynowanie kosztuje. Korzystając z oferty przedsiębiorstw wynajmujących sprzęt, zyskujemy dostęp do szerokiej gamy urządzeń, w tym różnego rodzaju podestów ruchomych. Możliwe jest dopasowanie wynajmowanego sprzętu do bieżących potrzeb firmy, bez konieczności zakupu nowych maszyn. Wiele firm zajmujących się wynajmem podestów organizuje bezpłatny serwis, który jest niezbędny podczas intensywnej eksploatacji sprzętu. Co więcej, odpowiedzialność za certyfikowanie urządzeń leży w obowiązkach wynajmującego.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*