Wiele młodych ludzi kupuję kawalerkę jako swoje pierwsze mieszkanie. Wykończenie wnętrz takich pomieszczeń jest zawsze sporym wyzwaniem. Najgorsze co można zrobić to nieprzemyślany plan, który nie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Dlatego warto zastosować się do kilku zasad dotyczących wykończenia wnętrz tak, aby twoje nowe, małe mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne.

NIE zagracaj!

Wykańczając wnętrze mieszkań, zazwyczaj głównym celem jest bogate i oryginalne wyposażenie. Zasada jest inna, jeśli chodzi o kawalerkę. Ogromnym błędem jest nieprzemyślane zagracenie małego wnętrza nadmiarem sprzętów. Postaraj się rozsądnie ograniczyć meble, sprzęt AGD czy dodatki aranżacyjne tak, aby uzyskać, jak największa przestrzeń wolnego miejsca. Postaw jedynie na najbardziej potrzebne meble w swoich wnętrzach. Resztę bibelotów umieść w specjalnych szufladach i różnego rodzaju schowkach.

Mnogość stylu

Wykańczając wnętrza małego mieszkanka postaw na jeden styl, który najbardziej ci odpowiada i będzie kluczowy w twojej późniejszej aranżacji. Dodatki i elementy powinny jedynie go dopełniać.

Biel – to twoja przyjaciółka

Niestety w małym mieszkaniu, szczególnie kawalerce ciemne kolory są niewskazane, wręcz zabronione. Postaw na czystą biel, ale aby wnętrza nie były zbyt nudne i jednolite możesz pokusić się również o beże i szarości.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się wykańczaniem wnętrz jak np. BB Construction.

biel
fot. pixabay.com

Tekstylia okienne

Zapomnij o wszystkich długich firanach, czy ciężkich zasłonach. Jedyny efekt, który uzyskasz to brak światła słonecznego. W małych mieszkaniach nie potrzebujesz aranżować okien, jednak jeśli mieszkasz na parterze, albo twój budynek, sąsiaduje z innym blokami, warto postawić na rolety w jasnych barwach. Pamiętaj, że czyste okna odbijają promienie słoneczne, co daje również efekt pozytywnie wpływający na powiększeniu przestrzeni w twoim mieszkaniu!

Wydzielaj!

Wykańczając wnętrze małej kawalerki, musisz zdawać sobie sprawę, ze właśnie ten pokój to twój salon, sypialnia, pokój do relaksu i rozrywki, jadalnia itd. Jeśli chcesz mieszkać komfortowo, koniecznie pamiętaj o wydzieleniu części sypialnianej, gdzie będziesz mógł zrelaksować się po ciężkim dniu. Możesz zaaranżować to poprzez postawienie parawanu lub półki z książkami w strategicznym miejscu.

Zastosuj triki

Triki powiększające to twoi sprzymierzeńcy w walce o cenną przestrzeń. Postaw na lustra zamiast obrazków na ścianach, jasne dywany, podręczne pojemniki, tapety trójwymiarowe czy meble wielofunkcyjne!

Wykańczanie wnętrz małych mieszkań, czy kawalerek nie musi być strasznym bólem głowy. Postaraj się w miarę możliwości jak najlepiej przygotować do tematu. Jeśli masz możliwości, warto skorzystać z ofert specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tego typu pracą.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*