Brodziki są właściwie integralną częścią kabiny prysznicowej. Wybór odpowiedniego brodzika to nie lada wyzwanie. Ani producenci kabin, ani producenci brodzików nie ułatwiają klientom zadania. Oferują taką różnorodność asortymentu, że problemem nie jest wybór brodzika pod kątem parametrów montażowych, a bardziej pod kątem wyglądu.

Rodzaje brodzików

Brodziki produkowane są z podobnych materiałów co wanny. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe (te są zazwyczaj najtańsze) i brodziki ze stali. Dosyć ekskluzywnym towarem są brodziki ceramiczne i te są zdecydowanie rzadziej kupowane, głównie ze względu na dużo wyższą cenę. Produktem niszowym są brodziki z konglomeratów kamiennych – bardzo przyjemne w dotyku, idealnie wykończone, są bardzo ciekawym rozwiązaniem, jednak wciąż jeszcze nie zdobyły sobie popularności.

Tak czy inaczej, dokonując wyboru brodzika, przede wszystkim należy dopasować go idealnie do kabiny prysznicowej. Zapewni to odpowiednią szczelność i wygodę użytkowania całości. Dopasowanie nie powinno być problemem, brodziki produkowane są w wielu rozmiarach, zróżnicowane są też pod względem głębokości.

Najprostsze i jednocześnie najtańsze są prostokątne bądź kwadratowe brodziki akrylowe. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na cenę, lekkość i łatwość utrzymania czystości.

Wykończenie brodzików

Kupując brodzik, należy szczególną uwagę zwrócić na jego powłokę, tj. na to, czy ma zabezpieczenia antypoślizgowe czy też nie. To bardzo ważny element dla bezpieczeństwa użytkowania brodzika i kabiny prysznicowej. Jeśli brodzik nie jest odpowiednio zabezpieczony, należy koniecznie dokupić specjalną matę – maty takie dostępne są w większości sklepów z wyposażeniem łazienek.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Nie polecam brodzików. Już lepiej jest zainwestować w wannę z prawdziwego zdarzenia – o wiele bardziej wygodniejsza.

Zostaw komentarz

*