Niezależnie od tego, czy chcesz kupić odkurzacz, wiertarkę, czy sprzęt AGD ich cena jest silnie uzależniona od parametrów, a te z kolei warunkują zastosowanie. Jeśli sprzęt ma być wykorzystywany do celów amatorskich wykorzystywanych do prac mało skomplikowanych, raz na jakiś czas to zbyt duża moc silnika będzie nieuzasadnionym wydatkiem. Co innego w przypadku maszyn dedykowanych do wymagających warunków. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wiertarki amatorskiej i profesjonalnej? Jakie są podstawowe różnice? I dlaczego ceny są tak różne?

Pozornie podjęcie decyzji wydaje się proste tym bardziej że oferta sklepów internetowych skupia się na możliwości porównania poszczególnych modeli, czy też filtrowania parametrów, tak by wykluczyć konkretne funkcje, jednakże wielu specjalistów wciąż ma ten sam problem. Brak sprecyzowanych celów wyklucza podjęcie satysfakcjonującej decyzji.

Punktem wyjścia zawsze powinny być dwa aspekty:

  • Zastosowanie, czyli do czego będzie Ci potrzebna wiertarka?
  • Jak często będziesz używać sprzętu?

Wskazane cechy pozwolą znacznie ograniczyć pole widzenia, a tym samym zawężą konkretne parametry i funkcjonalność wiertarki w taki sposób, by była dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Majsterkowicz kontra profesjonalista

Prosta i wygodna w obsłudze o lekkiej konstrukcji, uniwersalna i wszechstronna brzmi idealnie. Wiertarki amatorskie zostały zaprojektowane z myślą o domowych warunkach, by zająć się raz na jakiś czas pracami majsterkowicza, ewentualnie pasjonata obróbki drewna. Moc w przedziale 500-700W idealnie nadaje się do wywiercenia dziur na lustro, obraz czy ramki do zdjęcia. Na cenę wpływa wspomniana wcześniej niewielka moc, krótki czas gwarancji oraz materiały, dzięki którym konstrukcja jest lekka. Mimo wielu funkcji usprawniającej proces działania wiertarka nie będzie pracowała na najwyższych obrotach zbyt długo. Może nie poradzić sobie w wymagającej (twardej) powierzchni.

Wiertarki profesjonalne na pierwszy rzut oka wyróżniają się wykorzystanymi materiałami, które są solidniejsze, a tym samym i cięższe. W trudnych warunkach eksploracyjnych plastikowa obudowa ulegałaby uszkodzeniu, a to generowałoby straty w sprzęcie i przestoju w pracy. Dzięki stopu magnezu są odporniejsze na wiele czynników zewnętrznych. Analizując parametry techniczne, nie można pominąć mocy silnika generowanej w przedziale 400-1200W, a nawet więcej. Tym samym fachowiec może bez problemu pracować kilka godzin bez przerwy nawet w twardym materiale. Dodatkowym atutem profesjonalnych rozwiązań jest opieka serwisowa i przedłużona gwarancja, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Czy wiertarka profesjonalna słusznie jest droższa?

Wiele osób prowadząc małe biznesy, stara się ograniczać swoje wydatki poprzez dobór tańszych, a tym samym amatorskich narzędzi argumentując, że w taki sposób zaoszczędzę, bo profesjonalne wiertarki są za drogie. Z pewnością tak! Sprzęty dedykowane dla przedsiębiorców są droższe, ale nie dlatego, że określone są jako profesjonalne. Wówczas taki sprzęt ma zapewnioną dłuższą gwarancję, wyższej jakości komponenty i moc silnika, która sprosta wymagającym działaniom. Zatem oszczędność jest tylko pozorna, bo jakie jest prawdopodobieństwo, że przez 5 lat wymagającej eksploatacji wymienisz profesjonalną wiertarkę na nową, a przy takim samym czasie ile nerwów będzie kosztować Cię amatorski sprzęt kupiony za niewielkie pieniądze? Nie ma reguły, ale są fakty. Zwykła wiertarka niby nie przystosowuje się do codziennych i wyczerpujących prac.

Artykuł powstał we współpracy z firmą: www.stuermer-maszyny.pl

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*