Dobra lodówka to jeden ze sprzętów, bez których ciężko prowadzić gospodarstwo domowe. Nie tylko ułatwia przechowywanie i pozwala zachować świeżość produktów, ale też oszczędzać pieniądze – nieprawidłowo przechowywana żywność szybko przestaje być przydatna do spożycia. Obecnie na rynek wchodzą coraz nowsze rozwiązania, dzięki którym lodówka staje się urządzeniem wielofunkcyjnym, a w niektórych przypadkach prawdziwym centrum dowodzenia domem.

Lodówka wielofunkcyjna – jakie funkcje warto mieć pod ręką?

Obecnie dostępne na rynku lodówki zadziwiają tym, jak wiele nowoczesnych rozwiązań mieści się w ich pozornie prostych bryłach. Nie ulega wątpliwości, że lodówkę należy dopasować do ilości przestrzeni, jaką można na nią przeznaczyć, i swoich potrzeb dotyczących miejsca do przechowywania produktów. Z drugiej strony, warto zafundować sobie odrobinę luksusu i przed zakupem sprawdzić, które funkcje mogą ułatwić nam życie. A wielofunkcyjne lodówki mają naprawdę dużo do zaoferowania!

Pierwszą przydatną funkcją jest ekran – choć może wydawać się to dziwne, ekran wbudowany w lodówkę to naprawdę przydatna rzecz. Posiadają go takie modele jak Samsung RB38M7998S4 czy LG GSI960PZAZ, jednak obydwa te modele znacznie się od siebie różnią. W pierwszym przypadku ekran przypomina tablet – wyświetla się na nim panel sterowania. W przypadku lodówki LG ekran ma postać szklanego panelu, dzięki któremu można zajrzeć do wnętrza lodówki, by sprawdzić jej zawartość bez otwierania drzwi i utraty zimna. Co więcej, w przypadku modelu RB38M7998S4 i innych lodówek Samsung możliwe jest sterowanie innymi sprzętami tej marki znajdującymi się w domu, a to za sprawą aplikacji Smart Things, która wbudowana jest w lodówkę. Panel zamontowany na drzwiach lodówki może pełnić także rolę kalendarza, planu lekcji, tablicy do pisania czy odtwarzacza muzyki.

Lodówka to jednak głównie funkcje ukierunkowane na ułatwienie przechowywania pożywienia, warto więc wziąć pod lupę programy pozwalające na dłuższe utrzymanie świeżości. Lodówka Samsung Family Hub RB38M7998S4 jest wyposażona w technologię Twin Cooling Plus, która polega na wprowadzeniu oddzielnych obiegów zimna dla zamrażarki i lodówki. Takie rozwiązanie zapobiega mieszaniu się zapachów i utrzymuje wilgotność na odpowiednim poziomie, co pozwala na dłuższe zachowanie świeżości pożywienia. RB38M7998S4 posiada też specjalną szufladę do przechowywania mięsa i ryb. Lodówki marki LG wyposażone są w podobny system – utrzymanie odpowiedniej temperatury jest możliwe dzięki przemyślanemu układowi półek i drzwi. Co więcej, przestrzeń wewnątrz urządzenia została zaplanowana tak, aby zwiększyć strefę zamrażarki. Dzięki specjalnej kratce Moist Balance Crisper nadmiar wilgoci nie zbiera się wokół żywności, a skrapla w wyznaczonym do tego miejscu. Producenci lodówek starają się także urozmaicić klientom wybór lodówki, wprowadzając do swoich modeli coraz nowsze rozwiązania dotyczące półek – w przypadku modelu Samsung Family Hub RB38M7998S4 i innych lodówek tego producenta często zaobserwować można szuflady przeznaczone do przechowywania konkretnych rodzajów żywności, które pozwalają na utrzymanie wewnątrz odpowiedniej temperatury. Lodówki LG wyposażone są w specjalnie wyprofilowane półki np. na wino czy wysokie naczynia. Podobne rozwiązania można znaleźć w lodówkach Beko czy Amica – cel zwykle jest podobny, ale realizacja tematu zupełnie inna. Znajdź lodówkę swoich marzeń!

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*