Obecnie istnieje dużo możliwości na stworzenie modnej podłogi. Do wyboru mamy miedzy innymi panele laminowane, wykładziny, materiał pcv czy też nowoczesne podłogi z wykorzystaniem żywicy, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również są niezwykle trwałe. Wciąż jednak wiele osób decydujących się na remont czy też wymianę posadzki decyduje się na prawdziwe drewno. Jego popularność wynika z wielu atutów.

Naturalne i ponadczasowe

Podłoga drewniana niezwykle ociepla wnętrze i sprawia, że nabiera ono przytulności oraz niezwykłego charakteru. Tak naprawdę wystarczy do niej dopasować proste meble, ponieważ to podłoga stanowi o stylu całości pomieszczenia. Można zdecydować się na rozmaitą kolorystykę desek, niekoniecznie poprzestając na barwie naturalnej. Do tworzenia nowoczesnych podłóg stosuje się także również drewno egzotyczne, które jest trwałe i estetyczne oraz posłuży na wiele lat. Generalnie podłoga z każdego drewna odznacza się dużą trwałością. Można ją ponadto poddać renowacji, więc inwestycja, która zostanie poniesiona raz wystarcza na wiele lat, a nawet pokoleń. Wystarczy tylko dobrze dbać o drewno. Co więcej deski są ponadczasowe, raczej nigdy nie wyjdą z mody a także się nie nudzą, ponieważ wyglądają elegancko i szykownie.

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Taka podłoga ma szansę przez wiele sezonów wyglądać świeżo i dobrze, jednakże trzeba pamiętać o tym by dbać o nią w sposób, który jej nie szkodzi, a wręcz przeciwnie. Codzienne zabrudzenia, kurz, piasek czy kocią sierść można usunąć za pomocą odkurzacza. Jeżeli chcemy umyć deski, to należy użyć dobrze wyżętego mopa i środka odpowiedniego do podłóg drewnianych. By lakier zachował swój blask od czasu do czasu warto zastosować także środek nabłyszczający. W miarę upływu czasu i eksploatacji podłogi, lakier może się ścierać. Wtedy przychodzi czas na cyklinowanie podłóg i lakierowanie bądź olejowanie ich na nowo. Obecnie na rynku mamy maszyny, które cyklinują posadzkę prawie bezpyłowo, wiec odnawianie parkietu nie wiąże się już z takim bałaganem jak przed laty.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Komentarze

  1. Podłoga z drewna zawsze była modna. Niestety nie każdy może sobie na nią pozwolić. Jest dużo droższa od paneli laminowanych. Jednak jak słusznie zauważył autor wpisu – parkiet można traktować jako inwestycję. Jak się zarysuje – wystarczy cyklinowanie i jest jak nowy. Paneli nie da się zregenerować.

  2. W swoim domu od jakiś 5 lat mam już podłogę z drewna i nic się z nią nie dzieje, nie zmienił bym zdania, gdybym miał wybierać drugi raz.

Zostaw komentarz

*