Pilarka to jeden z tych sprzętów, który jest znany i doceniany przez wielu fachowców. Niezależnie czy specjalista ma ubogie doświadczenie czy pracuje w obórce drewna od lat. Tradycyjne sposoby cięcia drewna ulepszone o automatyzacje i solidny napęd są nie do pokonania. Mimo iż podczas zakupu pilarki opakowanie jest uzupełnione o szczegółowa instrukcje obsługi wielu ogranicza się jedynie do zapoznania się z podstawowymi funkcjami i ewentualnymi oznaczeniami, które mogą różnić się w zależności od modelu konkretnych marek.

Brak znajomości pracy na urządzeniu może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia kluczowych podzespołów. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej popełnianych błędów, które doprowadzają do częstych awarii lub całkowitej degradacji pilarki do drewna.

Jakość i częstotliwość zmiany paliwa

Dobór mieszanki paliwa jest istotna kwestia w użytkowaniu pilarki do drewna. Producent w instrukcji przekazuje szczegółowe informacje jakiego paliwa używać oraz jak często je wymieniać. Uniwersalna zasadą jest opieranie się na sprawdzonych źródłach. Podobnie jak w kwestii silnika samochodowego, tak i w przypadku urządzeń stolarskich niewłaściwie paliwo może doprowadzić do poważnej awarii.

Zatarcie pilarki do drewna

W zależności od wyboru pilarki do drewna wielu producentów jasno sygnalizuje, że nie ma szans na całkowicie zużycie paliwa. Informują, że zawsze pozostanie niewielka ilość, ale mimo wszystko zdarza się, że fachowcy starają się pozbyć ostatnich kropli narażając sprzęt na zatarcie. Pilarka przy braku odpowiedniej ilości paliwa zaczyna niewłaściwie pracować, a silnik nie jest w stanie poradzić sobie z taka sytuacją, w konsekwencji ulega awarii. Podobnie sytuacja ma się z gazowaniem sprzętu przez dłuższy czas bez obciążenia. Piła pozostawiona w spoczynku powinna być wyłączona, ponieważ w przeciwnym razie sprzęt ulegnie zatarciu.

Majsterkowanie przy sprzęcie

Z naprawami na własną rękę ma problem wielu fachowców, którzy nie tylko rozkręcają pilarkę do drewna podczas awarii, ale i starają się podreperować sprzęt, wtedy kiedy działa prawidłowo. Niestety zazwyczaj brak umiejętności i znajomości podzespołów skutkuje pogorszeniem stanu sprzętu. Dokręcanie śrubokrętem w celu zmiany obrotów może w prosty sposób doprowadzić do zatarcia silnika.

Zanieczyszczenia pilarki do drewna

Zanieczyszczenia podczas pracy z surowcem drewnianym są na porządku dziennym, dlatego tak ważne jest nie tylko stosowanie filtrów powietrza, ale przede wszystkim dbanie o ich właściwą jakość. Narażanie pilarki na zbyt dużą ilość zanieczyszczeń przyspiesza zużycie silnika.

Pamiętaj!

Wszystkie przedstawione wyżej sytuacje zazwyczaj dotyczą chęci wykonania czegoś szybko lub działania pod wpływem presji wielu obowiązków. Nawet jeśli pozostawienie pilarki na hamulcu w stanie spoczynku w konkretnej sytuacji nie przyniesie negatywnego skutku, to niestety sprzęt zostanie osłabiony, co będzie miało wpływ na jego żywotność w przyszłości

Artykuł powstał we współpracy z firmą: www.stuermer-maszyny.pl

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*