Choć branża meblarska zmienia się dużo wolniej, niż design w innych dziedzinach życia, to jednak także tutaj zaobserwować można pewne prądy. Dotyczą one także przestrzeni publicznej, w tym także wystroju biur, gabinetów oraz open space’ów.

Jeśli zastanawiasz się, jak wprowadzić powiem nowości do pomieszczeń biurowych, poniżej znajdziesz kilka propozycji, które teraz świecą tryumfy na targach meblarskich i biurach największych, światowych projektantów.

Postaw na pastele w biurze

Co roku Pantone, firma zajmująca się opracowywaniem skali kolorów, ogłasza barwę roku. W 2016 ten zaszczytny tytuł przypadł aż dwóm barwom: różowemu oraz błękitnemu. Nadmiar tych barw bardziej kojarzy się z dzieciństwem niż biurem pełnym profesjonalistów, jednak dodatki w tych kolorach uczynią wnętrze przytulnym oraz ukoją zbyt rozpalone umysły. Błękit i pudrowy róż doskonale komponują się z meblami w barwach bardzo lubianych przez polskich przedsiębiorców: szarym oraz białym. Zestawić je można także z królującą od lat w biurach czernią – udane połączenie takich odcieni może stanowić niebanalną aranżację.

Kolorowe i krzykliwe nadruki

Kolejnym trendem, jaki zauważyć można w ostatnich miesiącach, jest propagowanie w biurach dekoracji w postaci wielobarwnych, wyrazistych nadruków. Modne są fototapety w bajeczne wzory, wielkie, wycięte z plexi barwne napisy na ścianach (np. logo), panele ścienne albo ścianki działowe w żywych, soczystych kolorach. Kontrastują one często z grzecznym, klasycznym wystrojem biura, wprowadzając do niego element świeżości. Jeśli chcesz szybkim kosztem diametralnie odświeżyć wystrój swojego gabinetu – jest to sposób, który warto rozważyć. Należy jednak pamiętać, że zbyt wiele krzykliwych akcentów w otoczeniu utrudnia skupienie się na pracy.

Drugie życie starych mebli (niekoniecznie biurowych)

Odnawianie starych mebli cieszy się sporą popularnością od wielu lat, jednak dopiero niedawno dotarły one także do pomieszczeń biurowych. Nie chodzi tu jednak o stylowe antyki, a meble, na których wyraźnie widać ząb czasu. Przecieranki, nieoheblowane deski, brak szuflady – wszystko to wpisuje się w nurt eko recykligu. Jeśli biurko wygląda, jakbyśmy przywieźli je z miejskiego wysypiska i niedbale pokryli farbą – to właśnie taki mebel oddaje w pełni ten trend. Wpisują się w niego także meble z palet, skrzynek i inne tego rodzaju projekty.

Zielone biuro czyli zainwestuj w rośliny

Innym prądem, łączącym się z filozofią eko jest tworzenie niemal biurowych ogrodów. Żywa zieleń stanowi jedną z najbardziej efektownych dekoracji biura, a jednocześnie oczyszcza powietrze, nawilża je i znacząco wpływa na samopoczucie pracowników. Już kompozycja z kilku doniczek jest dobrym pomysłem: liście roślin będą stanowić plamą, na której może spocząć wzrok zmęczony patrzeniem w monitor. Alternatywą dla tradycyjnych kwietników są biurowe ogródki w pionie. Firmy, które zajmują się ich montażem, tworzą kompozycje, które wymagają jedynie dolewania wody co jakiś czas do zbiornika. Wertykalny panel z kwiatami w biurze nie zajmie wiele miejsca, a zrobi wrażenie.

Linie obłe – prostokątne biurko jest passé

Subtelne krągłości dochodzą do głosu nie tylko w kwestii ludzkiego ciała, ale także linii mebli. Na topie obecnie są meble, w których proste krawędzie zastąpione są delikatnymi zakrętasami. Biurka w kształcie litery L oferuje Fabryka Mebli Biurowych Wuteh: http://wuteh.com.pl/produkt-kategoria/biurka/. Są one wygodne w użytkowaniu – wcięcie pozwala lepiej wsunąć krzesło pod blat i przybrać wygodną pozycję do pracy.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*