Jednym z największych problemów dzisiejszych młodych dorosłych jest znalezienie odpowiedniego lokum. Astronomiczne ceny na rynku nieruchomości skłaniają do zakupu niewielkich mieszkań, często kawalerek, w których niejednokrotnie żyją pary, a nawet rodziny. Jak poradzić sobie z praktycznym zagospodarowaniem niewielkiego mieszkania?

Przestrzeń czy prywatność?

Niewielki metraż mieszkania to bardzo duże wyzwanie podczas aranżacji; z jednej strony chciałoby się zachować jak najwięcej otwartej przestrzeni, by uniknąć efektu ciasnoty, z drugiej zaś, brak podziału na pomieszczenia znacznie ogranicza prywatność – zauważa nasz rozmówca z firmy Alumex w Warszawie. Dlatego najlepszym z dostępnych obecnie rozwiązań jest montaż ścianek działowych.

Gdzie postawić ściankę

W przypadku mieszkań typu studio, najważniejszą przestrzenią wymagającą odgrodzenia jest oczywiście łazienka, jednak tego typu budownictwo jest w Polsce wciąż dość rzadko spotykane. Jeśli aranżujemy wnętrze klasycznej kawalerki, warto pomyśleć przede wszystkim o odgrodzeniu kuchni od pokoju dziennego.

Czasem rozkład mieszkania wymusza także konieczność postawienia ścianki odgradzającej domowników od drzwi wejściowych. Warto też pomyśleć o wyznaczeniu cichego kącika do nauki, pracy, czy po prostu – do chwili wytchnienia w samotności.

Niewielka wnęka z miejscem na biurko i komputer to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla par, nie tylko na wypadek kłótni, ale też np. nocnej pracy przy komputerze jednego z was.

Nowoczesne i eleganckie ścianki działowe

Wzniesienie ścianki działowej nie wiąże się z koniecznością wykonania w domu prac murarskich. Najbardziej praktycznym sposobem wznoszenia wewnętrznych przegród jest wybór konstrukcji ramowej na profilach aluminiowych. Ścianki aluminiowe są lekkie, więc nie obciążają zanadto stropu, cienkie, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, a dodatkowo bardzo łatwe i szybkie w montażu.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Takie ścianki działowe mają tylko jedną wadę – dość niską izolacyjność akustyczną. One tylko optycznie “zamkną” przestrzeń, ale nic nie zmienią w kwestii komfortu mieszkania. Raczej jednak polecałbym ścianki działowe murowane – choćby z pustaków Porotherm 8 cm. To tylko kilka cm, a izolacja akustyczna będzie już naprawdę duża – mocno ponad 40 db. To pozwoli stworzyć np. kąt w domu do swobodnej rozmowy, bez konieczności przekrzykiwania telewizora 😉

Zostaw komentarz

*