W budynkach wielopoziomowych muszą pojawić się schody. Mogą to być schody betonowe, które następnie pokrywa się drewnem lub płytkami podłogowymi. Mogą to być schody całkowicie drewniane, mogą to być wreszcie schody metalowe, bądź metalowo-drewniane. Wiele zależy od konstrukcji budynku, ilości dostępnego miejsca, jak i upodobań domowników. Jednym z często wybieranych rodzajów schodów są schody kręte, zwane też spiralnymi.

Schody spiralne – rozwiązania znane od lat

Schody kręte sprawdzają się doskonale w nowoczesnych pomieszczeniach, w których dąży się do zachowania maksimum wolnej przestrzeni. Zwróćmy jednak uwagę, że podobna myśl przyświecała wieki temu wszystkim tym, którzy budowali latarnie i wysokie wieże. Kręte schody nie zajmowały wiele miejsca, a umożliwiały w miarę łagodne wejście na znaczne wysokości. Gdyby ich nie było, wejście na wieżę byłoby bardzo strome, a przez to niebezpieczne i męczące. Oczywiście wchodzenie po krętych schodach także bywa męczące, ponieważ z racji wysokości, stopni jest bardzo dużo. Poruszanie się po takich schodach nie jest jednak niebezpieczne.

Schody kręte mają swój urok

Zanim przejdziemy do omówienia praktycznych zalet schodów spiralnych, zwróćmy uwagę na ich wygląd. Schody kręte (różne rodzaje dostępne są w sklepie dolle) nie mogą pozostać niezauważone, ponieważ w klasycznych pomieszczeniach nie spotyka się ich często. Są rozwiązaniem ciekawym, oryginalnym, ładnym i mimo długiej historii – nowoczesnym. Nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, znacznie poprawiają jego estetykę.

Ograniczona przestrzeń a montaż schodów

Schody powinny być przede wszystkim bezpieczne i trwałe. Oznacza to, że muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów i zmontowane z ogromną dbałością o detale. Możliwość uszkodzenia, a następnie upadku z wysokości, zostaje wówczas zminimalizowana. Ponadto pamiętajmy, że schody nie są meblem, który z łatwością wymienimy po kilku latach użytkowania. Są inwestycją na lata, która powinna cieszyć oko i dobrze spełniać swoje funkcje tak długo, jak to tylko możliwe.

Schody powinny być także wygodne. Schody kręte montuje się wszędzie tam, gdzie montaż „zwykłych” byłby niemożliwy, bądź też możliwy pod warunkiem, że schody będą bardzo strome albo złożone z niezwykle wysokich stopni. W przypadku osób starszych i dzieci takie rozwiązanie odpada. Natomiast zarówno osoba w podeszłym wieku, jak i dziecko, z łatwością pokona łagodne schody spiralne.

Schody kręte sprawdzają się w domach i dwupoziomowych mieszkaniach – wszędzie tam, gdzie na montaż klasycznych schodów nie ma wiele miejsca. Mogą łączyć kondygnacje budynków albo prowadzić do antresoli. Nie zajmują wiele miejsca, a doskonale spełniają swoją funkcję. Wyglądają przy tym niezwykle stylowo.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*