Łóżko to bardzo ważny element naszej sypialni. Od jego wyboru zależy wiele rzeczy – nie tylko ogólny wystrój pomieszczenia, ale też nasze zdrowie i wygoda. Dlatego warto dobrze poznać rodzaje łóżek sypialnianych i zastanowić się, które z nich jest najlepsze dla nas.

W końcu spędzimy na nim mnóstwo czasu, a nie każdy pamięta o tym, że może on mieć ogromny wpływ na nasz sen – nie tylko czas trwania, ale też jakość. Doskonałej jakości i bardzo wygodne łóżka można znaleźć na https://dreamsdesign.pl/oferta/lozka. A my przygotowaliśmy dla Was mały poradnik, jak wybrać odpowiednie?

Rozkładane łóżka i kanapy

Rozkładane łóżka tapicerowane i kanapy to najpopularniejszy wybór wśród osób, które dysponują niewielką powierzchnią w swoim mieszkaniu. Taki mebel w końcu nie zajmuje dużo miejsca, a w dodatku może pełnić różne funkcję. Dzięki czemu oszczędzimy sporo pieniędzy oraz miejsca. Niestety na tym z reguły kończą się ich zalety. Z reguły takie łóżko tapicerowane wyposażone jest we wkład, który nie może nam zapewnić anatomicznie odpowiedniej pozycji dla kręgosłupa. W efekcie mogą się pojawić dolegliwości w odcinkach lędźwiowym, krzyżowym i karku. To sprawia, że największą zaletą rozkładanych łóżek jest praktyczność i wiele zastosowań. Dlatego jeżeli mamy więcej miejsca w mieszkaniu, to zdecydowanie lepiej do sypialni wybrać inny mebel.

Łóżka kontynentalne

W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się łóżka kontynentalne. Na początku podbiły Stany Zjednoczone i Skandynawię, a teraz podbijają również Polskę. Największą ich zaletą jest wygoda oraz komfort, za które pokochali je ich użytkownicy. Łóżko kontynentalne składa się z wysokiej skrzyni i materaca, a często też wezgłowia. To sprawia, że łóżka kontynentalne są niezwykle wygodne. Komfort takiego mebla zależy również od materaca, w które jest wyposażone. Może on być na stałe wbudowany w konstrukcję, ale też dodawany jako element nawierzchniowy. Zdecydowana większość wyposażona jest w materac dopasowujący się do kształtu ciała i pozycji spania. To sprawia, że łóżko kontynentalne ma doskonały wpływ na nasz kręgosłup, a spanie na nim z pewnością będzie niezwykle wygodne.

Łóżka ramowe

Łóżka kontynentalne, to najwygodniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie, ale często bywa zbyt kosztowne. W tej sytuacji musimy szukać tańszych opcji. Dobrym wyborem może być łóżko ramowe. Tego typu mebel z reguły składa się ze stabilnej ramy oraz materaca, który dopiera się do naszych potrzeb. To sprawia, że łóżko ramowe jest znacznie wygodniejsze niż kanapa i zapewni nam większy komfort. Warto też pamiętać, że łóżka ramowe dzielą się na tapicerowane oraz drewniane. Te drugie są znacznie mniej wygodne, ponieważ w każdej chwili możemy się o nie obijać. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie łózko tapicerowane, w którym twarda rama jest ukryta pod miękką powłoką. To sprawi, że będziemy zdecydowanie mniej narażeni na urazy.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*