Często podczas remontu, budowy, przebudowy lub burzenia starych budynków pojawia się problem, co zrobić z gruzem. Kiedy na własną rękę można go wykorzystać lub jest ktoś chętny, kto przyjmie gruz, wtedy sprawa sama się rozwiązuje. Jeśli jednak takie opcje nie wchodzą w grę, wówczas należy zamówić kontener na gruz od firmy zajmującej się wywozem odpadów. Gruz zostanie zabrany, a wcześniej kontener będzie mógł stać kilka dni na danym terenie (w zależności od ustaleń z firmą dokonującą wywozu).

Jakie informacje należy przekazać firmie, by zamówić odpowiedni kontener?

Przede wszystkim na początku należy przekazać firmie, że chcemy dokonać wywozu gruzu. Jest to bardzo istotna informacja, gdyż już na wstępie można określić szacunkową wielkość kontenera. Dla przykładu: kontener o pojemności 36m3 będzie za duży w przypadku gruzu, gdyż załadowany do pełna będzie za ciężki, by auto przewożące kontenery go podniosło.

Drugą informacją jest szacunkowa objętość gruzu, która może wymagać wywozu. Ta informacja pozwoli z kolei dokładniej określić pojemność kontenera. Ponadto należy ustalić z firmą dokonująca wywozu, czy powierzchnia, na którą ma wjechać samochód, jest odpowiednio duża i utwardzona. W przeciwnym razie kontener może zostać ustawiony w nieodpowiednim miejscu. W przypadku podmokłych terenów może być nawet utrudniony sam wjazd auta lub późniejszy odbiór kontenera.

Wymiary kontenerów na gruz

Jak już wspomniano do wywozu gruzu i innych ciężkich odpadów, jak ziemia i beton najlepsze są kontenery o mniejszej pojemności. Najpopularniejsze rozwiązania to kontenery o pojemności 3.5, 5 i 7m3. Zazwyczaj takie kontenery mają następujące wymiary:

– kontener o pojemności 3.5 m3 ma wymiary około 0,95 – 1,10 m wysokości, około 1,70 -1,80 m szerokości oraz około 3,00 – 3,30 m długości,

– kontener o pojemności 5m3 ma wymiary około 1,10 – 1,25 m wysokości, około 1,70 -1,80 m szerokości oraz około 3,00 – 3,30 m długości,

– kontener o pojemności 7m3 ma wymiary około 1,40 – 1,50 m wysokości, około 1,70 -1,80 m szerokości oraz około 3,30 – 3,60 m długości.

Są to zatem kontenery, które zmieszczą się na każdej działce, a wyładowane do pełna bez problemu zostaną odebrane przez większość samochodów przystosowanych do odbioru kontenerów z gruzem.

Jak wykonane są kontenery na gruz?

Kontenery na gruz wykonane są z metalu. Mają one mocno przytwierdzoną podłogę, aby mogła ona utrzymać duży ciężar. Boki kontenera są na tyle niskie, aby nie utrudniało to załadunku. Co więcej, z tyłu kontenera znajdują się zazwyczaj drzwi, które w łatwy sposób można otworzyć i zamknąć. Umożliwiają one załadunek kontenera poprzez wniesienie tam odpadów lub wjechanie taczką. Ponadto kontener posiada także ucho, za które chwytany jest przez hak przy samochodzie. Warto pamiętać, aby nie przestawiać na własną rękę kontenera, gdyż może to utrudnić późniejszy odbiór. Lepiej już podczas podstawienia kontenera ustalić lokalizację z kierowcą.

Jak znaleźć firmę świadczącą usługi z zakresu wywozu gruzu?

Może się wydawać, że znalezienie firmy wywożącej gruz może być niemałym wyzwaniem, ale nic bardziej mylnego. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę nas interesującą wraz z lokalizacją. Dla przykładu mieszkaniec Buku, który chciałby wywieźć gruz, powinien wpisać w wyszukiwarkę: „kontenery na gruz Buk”. Wówczas z całą pewnością natrafi na firmę wywożącą gruz, która świadczy usługi na danym rejonie – dobrym przykładem jest firma Usuń-Gruz.pl. Znając już te wszystkie informacje, można śmiało rozpoczynać porządki i remonty. Wywóz gruzu na pewno nie będzie problemem.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*