Z zazdrością spoglądasz na przepiękny ogród sąsiadów? Marzy Ci się równie piękny i bajkowy pejzaż? Chcesz otwierając drzwi od tarasu zobaczyć inny świat? Do dzieła! Tylko od Ciebie zależy jak duże zmiany w nim wprowadzisz. Możesz zdecydować się na remont ogrodu lub wprowadzić kilka zmian i odświeżyć jego wygląd.

Remont ogrodu czy pielęgnacja ogrodu?

Czym właściwie jest remont ogrodu i czy to nie to samo co jego pielęgnacja? Zadania te poniekąd się przenikają. Jednak zasadnicza różnica tkwi w planowaniu. Można posadzić nowe rośliny po to, żeby było coś nowego lub dlatego, że ogólnie nam się podoba dany gatunek. W efekcie jednak samo zagospodarowanie terenu się nie zmienia. Natomiast w przypadku remontu ogrodu chodzi o całościową koncepcję. Rozmieszczenie roślin ich kolorystyczne ułożenie, dodanie nowych elementów ogrodu, nadanie charakterystycznego i konsekwentnego stylu. Remont ogrodu to nowa architektura krajobrazu, w której brak miejsca na przypadek.

To jak duży będzie to remont zawsze zależy od indywidualnych możliwości i wizji. Jednak remont ogrodu niezmiennie jest związany z narzędziami ogrodowymi, roślinami, dekoracjami i meblami ogrodowymi.

Narzędzia ogrodowe

Narzędzia to podstawowy element każdych prac ogrodowych. Stopień ich wykorzystania zależy od wielkości ogrodu i planowanych prac. Najczęściej potrzebna jest kosiarka, natomiast w dużym ogrodzie świetnie sprawdzi się rider, traktor ogrodowy oraz pilarka. Sklep Husqvarna posiada w asortymencie wszystkie te niezbędne narzędzia ogrodnicze. W pracach ogrodowych przydadzą się również nożyce do żywopłotu i glebogryzarka.

Rośliny

Ogromny wybór roślin daje nieograniczone możliwości. Ogród można przybrać bajecznymi barwami i kształtami. Można wybierać spośród roślin różnej wielkości, pnących, zwisających. Sama możliwość rozmieszczenia roślin sprawia, że ogród można podzielić na różne strefy, wydzielić część na poranne śniadanie i na wieczornego grilla.

Dekoracje

Dekoracje to najprostszy element remontu ogrodu. Ich duża dostępność sprawia, że można z łatwością dobierać kolory i faktury, tak aby pięknie uzupełniały ogród. Dużą zaletą dekoracji jest szybka możliwość ich demontażu oraz przechowania na inny sezon. Dzięki czemu można je często wymieniać i w prosty sposób tchnąć w ogród odrobinę świeżości.

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe to już większy element i bardzo znaczący. Można zainwestować w altanki, zadaszenia, ławy, stoliki, krzesła, fotele. To co szczególne w meblach ogrodowych to możliwość zdefiniowania ich stylu. Można wybrać styl klasyczny, elegancki, nowoczesny, romantyczny lub uniwersalny i bardziej naturalny. Zdecydować się na białe meble, drewniane, czarne lub zupełnie różnokolorowe.

Zatem do dzieła, Twój nowy ogród puka już do furtki. Otwórz wyobraźnie i stwórz swój raj na ziemi.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*