Praca na wysokości wiąże się z niebezpieczeństwem urazów związanych nie tylko z upadkiem, ale także spadaniem rożnego rodzaju przedmiotów używanych podczas konstrukcji lub renowacji budynku. Z tego względu niezbędne jest wyposażenie pracownika w profesjonalny, najwyższej jakości sprzęt, który będzie ochraniał ciało, ale także zapobiegał spadkowi z wysokości.

Kask do pracy na wysokości- dlaczego tak ważny?

Głowa to bardzo wrażliwa część ciała, podatna w czasie pracy na wysokości na urazy, ale także promieniowanie słoneczne czy porażenie prądem, w zależności od stanowiska pracy. Z tego względu w czasie wykonywania swoich obowiązków, pracownik jest zobligowany do noszenia kasku ochronnego, przeznaczonego do pracy na wysokości. Powinien on spełniać wszelkie niezbędne normy jakościowe, dzięki którym będzie efektywnie chronił głowę przed urazami. Przede wszystkim odzież ochronna na głowę powinna być solidna i w taki sposób skonstruowana by amortyzować siłę upadku z wysokości lub chronić przed spadającymi przedmiotami. Dodatkowo hełm musi być lekki i wygodny, by pracownik miał komfort nawet wielogodzinnej pracy z kaskiem na głowie.

Nakrycie głowy trzeba dopasować do konkretnego pracownika, jeżeli chodzi o wielkość. Za mały lub za duży kask nie będzie ani wygodny ani funkcjonalny. Przy pracy na wysokości istotna jest długość daszka. Nie powinien on być zbyt długi, by nie pogarszać pola widzenia pracownika. Chodzi także o to by wystający element nie zahaczał o konstrukcję budynku, co mogłoby prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Ochrona przed upadkiem z wysokości- jaki sprzęt wybrać?

Oprócz profesjonalnego kasku, przeznaczonego do pracy na wysokości, każdy pracownik powinien być wyposażony w inne elementy zabezpieczające. Wśród nich można wymienić:

  • Amortyzator bezpieczeństwa. Sprzęt jest wyposażony w mocny hak oczkowy, umożliwiający przypięcie do rusztowania. Z drugiej strony znajduje się pochłaniacz energii z karabińczykiem. Amortyzator powinien mieć porządnie zszyte i zabezpieczone końcówki liny.
  • Zaczep taśmowy. Ta prosta konstrukcja daje bezpieczeństwo podczas pracy na wysokości. Jest to poliestrowy pas, który posiada na obu końcach metalowy pierścień.
  • Siedzisko do pracy na wysokości. Jest to element niezbędny do komfortowej i bezpiecznej pracy na wysokości w pozycji siedzącej, nawet przez kilkanaście godzin. Może być także używany do opuszczania i podnoszenia pracownika. Istotnymi elementami wpływającymi na bezpieczeństwo stosowania siedziska są aluminiowe wzmocnienia i nici zszywające odporne na mocne rozciąganie. Metalowe elementy siedziska także muszą cechować się wysoką wytrzymałością.
  • Szelki bezpieczeństwa. To mocna i wytrzymała konstrukcja pozwalająca czuć się bezpiecznie na wysokości, ale także wygodnie pracować. Składa się z elementów takich jak pierścień grzbietowy z tyłu oraz pętle tekstylne z przodu, które zabezpieczają przed upadkiem z wysokości. Poszczególne detale są regulowane dla jeszcze bardziej komfortowej pracy nawet przez wiele godzin.
  • Lina bezpieczeństwa. Posiada mocne punkty zakotwienia. Elementy wykonane ze stali są odporne na korozję i wytrzymałe. Sama lina ma również odpowiednią szerokość, by móc zapewnić pracownikowi pełne bezpieczeństwo na wysokości.
  • Zatrzaśnik. Element z automatyczną blokadą i zamknięciem. Cechuje się wysoką wytrzymałością. Służy do współpracy z innymi elementami zabezpieczającymi. Spełnia wymagania norm jakościowych, a więc jest bezpieczny i skuteczny.

Elementy ochronne najwyższej jakości

Należy pamiętać, że wszystkie elementy służące do pracy na wysokości, powinny spełniać surowe normy bezpieczeństwa i jakości. Taki sprzęt można znaleźć na stronie https://e-bhp24.pl. Oprócz wyżej wymienionych detali, klienci znajdą tam również wciągarkę, pas pozycjonujący czy też linki do pracy na wysokości. Sklep oferuje sprzęt renomowanych i cenionych w branży producentów, pozwalający stworzyć pracownikom bezpieczne i wygodne warunki pracy nawet kilkanaście czy też kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*