Te niezwykle inspirujące, nieraz bardziej niepowtarzalne od innych odcieni pozwalają tworzyć wyjątkowe pomieszczenia. Takie właśnie są szare panele podłogowe, o których opowiemy w niniejszym artykule. Wskażemy do czego najlepiej pasują szare podłogi, z jakimi ścianami i meblami je łączyć.

Te niezwykle inspirujące, nieraz bardziej niepowtarzalne od innych odcieni pozwalają tworzyć wyjątkowe pomieszczenia. Takie właśnie są szare panele podłogowe, o których opowiemy w niniejszym artykule. Wskażemy do czego najlepiej pasują szare podłogi, z jakimi ścianami i meblami je łączyć.

Prawdziwie piękna szara podłoga

Podstawową zaletą szarej podłogi jest fakt, że można ją łączyć z wieloma stylami. Dzięki temu bez problemu uda się zaaranżować sypialnię, salon lub kuchnię w stylu skandynawskim lub industrialnym. Szare panele podłogowe są tak uniwersalne, że jeśli tylko przyjdzie potrzeba zmian w pomieszczeniu zmiana podłogi prawdopodobnie nie będzie konieczna. Warto zatem polecić takie panele tym którzy nierzadko decydują się na zmiany w wystroju wnętrz.

Salon – idealne wnętrze dla szarych paneli

Proponujemy szare panele podłogowe jako bazę do salonu, które w połączeniu ze skontrastowanymi białymi lub szarymi ścianami stworzą harmonijne i eleganckie wnętrze. Świetnie uzupełniają się np. pastelowe dodatki (błękitne poszewki) z białymi ścianami się tworząc tym samym styl skandynawski. Jeśli zależy nam na stylu industrialnym warto pomalować ściany na zimne odcienie szarości, do takiej kombinacji idealnie wpasują się panele podłogowe Weninger z kolekcji Ambiance o nazwie Dąb Pirenejski.

Salon z szarą podłogą może być również bardzo przytulnym wnętrzem w nowoczesnym stylu. Tak modne ostatnio otwarte i jasne przestrzenie nabiorą charakteru w parze z panelami Dąb Vigo z kolekcji Expert. Są to szare panele w jaśniejszym odcieniu, które idealnie zgrają się z białymi ścianami. Do kompletu brakuje nam tylko mebli, a tu sprawdzą się te białe jak również drewniane. Wskazana jest śmiałość w kompletowaniu wyposażenia, ponieważ zestawienia różnych rodzajów mebli, np. biały regał z drewnianym stolikiem i szarą, tapicerowaną sofą, bezbłędnie dopełnią wnętrze.

Ściany i szara podłoga?

Szare panele podłogowe otwierają dwie drogi komponowania kolorystyki. Można harmonijnie zestawiać ściany z podłogami lub posłużyć się kontrastem jednych z drugimi. Odważnym lecz efektownym połączeniem jest dopasowanie szarej podłogi w jasnym odcieniu z ciemnymi, np. grafitowymi ścianami tym przypadku idealne będą dodatki białe, jasne drewnem oraz rośliny.
Nierzadko przy urządzaniu mieszkań z wykorzystaniem szarości zestawia się jasne, szare panele podłogowe ze ścianami w podobnym odcieniu. Jest to styl minimalistyczny, gdzie jasne, wręcz białe umeblowanie szalchetnie dopełni całą aranżację.

Więcej o panelach podłogowych Weninger dowiesz się na: www.weninger.pl

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*