Aluminiowe okna to coraz częściej pojawiająca się technologia w naszych domach. Dosłownie stworzona do nowoczesnych obiektów, gdzie liczy się prostota i unikalność. Taka stolarka posiada wiele unikalnych cech, które nie da się osiągnąć w innych przypadkach.

Okna aluminiowe są bezkonkurencyjne w przypadku okien o dużym formacie. Lekkość konstrukcji i możliwości plastyczne dające ogromne wariacje formatowe sprawiają, że taka technologia odnajduje się w praktycznie każdych aranżacjach. Dzięki obecności krzemu i magnezu takie okna wykazują rewelacyjne właściwości wytrzymałościowe i odporność na korozję. Nic dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na takie rozwiązania. Do niedawna stolarka aluminiowa miała ogromną wadę – były po prostu zimne. Jednak z biegiem czasu poprawione zostały również i te właściwości.

Duże rozmiary

Główną zaletą okien aluminiowych jest ich wielkość. Dzięki wymienionym wcześniej właściwościom jesteśmy w stanie konstruować przeszklenia o szerokości do 170 cm i wysokości prawie 300 cm. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość tworzenia wielkoformatowych okien narożnych. Dzięki plastyczności stolarka aluminiowa potrafi przybrać dosłownie każdy kształt – prostokątny, kwadratowy czy nawet łukowy nie jest żadnym problemem. Okna aluminiowe wykonywane są na zlecenie. Są one całkiem drogą opcją, a dzięki swoim możliwościom często decydują się na nie inwestorzy budynków biurowych. Tam ogromne rozmiary i lekkość konstrukcji odgrywa ważną rolę – warunki idealne dla okien aluminiowych.

Energooszczędność

Niebywałym faktem jest to, że wbrew pozorom okna aluminiowe są całkiem ciepłe. Najlepsze gatunki posiadają współczynnik przenikania ciepła Uw od 0,53 W/(m2.K). Standardową jednak wartością jest Uw = 0,8-1,1 W/(m2.K). Dzieje się to za sprawą dwukomorowych pakietów szybowych. Przestrzeń miedzy nimi wypełniona jest argonem, a tafle rozdzielone ciepłymi ramkami dystansowymi. Ważne są tutaj również przekładki izolacyjne, które również korzystnie wypływają na przewodnictwo cieplne. Wszystko to sprawia, że okna aluminiowe są energooszczędną opcją, która dobrze trzyma ciepło w pomieszczeniu. Dlatego jest to również chętnie wybierana przez osoby oszczędne, gdyż jest to po prostu długoterminowa inwestycja.

Okna aluminiowe sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach i większości aranżacji. Świetnie wpasują się w unikalny, nowoczesny styl Twojego mieszkania lub domu. Jest to również popularna opcja w biurowcach i innych budowlach tego typu. Możliwości estetyczne są ogromne dzięki lekkości i plastyczności konstrukcji takich okien – technologia idealna dla osób kreatywnych i zdecydowanych, którzy wiedzą czego oczekują i mają pomysł na swój styl. Takie okna mogą być również anodowane bądź proszkowane na dosłownie każdy możliwy kolor – jest to zapewne ciekawe rozwiązanie dla każdego wybrednego inwestora bądź architekta. Wszystko to wiąże się z dosyć pokaźną ceną tych okien co często bywa zniechęcające.

Przy tworzeniu artykułu brał udział serwis https://bestokna.pl/okna-aluminiowe

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*