Dokonywanie zakupu domu jest dla wielu z nas jedną z najważniejszych chwil w całym życiu. Nie dość, że to naprawdę duża inwestycja, to na dodatek łączy się ona ze zmianą miejsca zamieszkania na długi czas! Właśnie dlatego, zalecamy wam dokładnie zastanowienie się przed podjęciem decyzji i uniknięcie błędów, które dziś wymienimy. To wszystko dla waszego komfortu!

Lokalizacja nowego miejsca zamieszkania

Na co patrzymy w pierwszej kolejności, gdy zastanawiamy się nad zakupem domu? Sprawa jest prosta – lokalizacja. To jedna z najważniejszych kwestii. Nikt nie chce przecież mieszkać kilka godzin od najważniejszych miejsc w swoim życiu. Szkoła, praca czy żłobek powinny być zdecydowanie blisko naszego domu. Weźmy pod uwagę specyfikę naszego trybu życia i to, jak wygląda standardowy dzień. Nie chcemy przecież spędzać połowy dnia na dojazdach do domu, czyż nie? Bezpiecznym wyjściem będzie dobranie takiej odległości dom — centrum miasta, aby można było ją pokonać maksymalnie w 30-40 minut samochodem. Ostatnio mieszkańcy którzy wyprowadzają się z Trójmiasta obrali kierunek na Banino, czyli prężnie rozwijające się miasteczko w pobliżu Gdańska, tutaj przykładowa oferta jednego z deweloperów – https://dommoichmarzen.eu/

Sprawdźmy nasz dom

Często też zdarza się tak, że zakochujemy się w danym domu i nieważne co, chcemy tam właśnie zamieszkać. Czasami nawet jesteśmy gotowi zrobić to niemalże od ręki! To jednak bardzo, ale to bardzo niebezpieczny sposób myślenia w momencie, gdy kupujemy dom od osoby prywatnej. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jakie wady i niedociągnięcia mógł ukryć sprzedający. Właśnie dlatego, zanim podejmiemy decyzję „na gorąco”, warto udać się na potencjalne miejsce zamieszkania z wybranym przez nas z profesjonalnym rzeczoznawcą. Dopiero wtedy, kiedy oceni on stan nieruchomości jako odpowiedni, możemy myśleć o podjęciu decyzji. Nie chcemy przecież po zakupie odkryć tego, że ściany pękają, a ściany oblepia pleśń?

Nigdzie się nie spieszmy

Poza sprawdzeniem samego domu warto podjąć decyzję dotyczącą zakupu… na spokojnie. To iście kluczowy aspekt, gdyż naprawdę łatwo jest stać się podatnym na najróżniejsze promocje, czy też oferty last minute. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kupno domu to niezwykle ważna i kosztowna inwestycja. Zastanówcie się dobrze – czy to jest miejsce, w którym pragnę spędzić co najmniej kilkanaście lat mojego życia?

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*