Wykończenie i urządzenie salonu to duże wyzwanie. Nie jest prostym zadaniem dopasować wszystkie elementy salonu tak, aby pasowały do siebie i tworzyły spójną całość. Wydaje się jednak, że poza kwestią estetyczną, bardzo istotna, a być może nawet najważniejsza jest kwestia funkcjonalności. W salonie spędzamy wiele godzin dziennie, zwykle większość dnia, dlatego też, powinien on nam służyć jak najlepiej.

Wolna przestrzeń

Pierwsza sprawa o jakiej trzeba pamiętać, to pozostawienie odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni. Jest to trudne, gdy salon jest niewielkich rozmiarów, jednak nawet wtedy należy pamiętać o tejże zasadzie. W głównym pokoju naszego domu musi być wystarczająco dużo miejsca, aby można się tam było poruszać. Przeciskanie się pomiędzy meblami może być bardzo frustrujące.

Sofa i fotele

Pomimo, iż zachowanie przestrzeni w salonie jest niezwykle ważne, musi tam także znaleźć się odpowiednia liczba miejsc siedzących. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy zaproszeni goście nie mają gdzie usiąść. Należy bowiem pamiętać, że salon to miejsce reprezentacyjne naszego domu. Dlatego też urządzając salon, najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest zakup sofy. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że zapewnia kilka miejsc siedzących, a ponadto sofa może posłużyć jako dodatkowe miejsce do spania. Jeśli mamy taką możliwość, a nasz salon jest przestrzenny, warto dokupić dodatkowe fotele. Trzeba przy tym pamiętać o wspomnianej wcześniej zasadzie zachowania przestrzeni jak i o tym, że fotele jak i inne meble powinny być dopasowane do sofy.

Aranżacja pomieszczenia

To w jakim stylu urządzimy salon, w jakim kolorze oraz jakiego rodzaju, i w jakim stylu meble wybieramy, zależy od tego co nam się podoba. Jednakże, potrzeba wiele wyczucia, aby zgrać ze sobą wszystkie elementy salonu. Czasami może nas to przerastać, dlatego warto poprosić o pomoc lub nawet za nią zapłacić komuś, kto ma w tej kwestii doświadczenie. Mogą to być przyjaciele, którzy dopiero co sami urządzali salon, albo profesjonalny dekorator wnętrz, który urządził już niejeden salon.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Warto pomyśleć nad fajną aranżacją ścian. To też ważny element wystroju. Mnie sie podoba wyłożenie jednej ze ścian kamieniem dekoracyjnym. Jest go sporo do wyboru. Mnie najbardziej odpowiada biały Artis lub bardziej dynamiczna Luna.

Zostaw komentarz

*