Jeśli chciałbyś wybudować nowoczesny dom, od czego byś zaczął? Trendy zmieniają się nawet w przypadku nowoczesnego budownictwa. Dowiedz się jak podejść do tematu nowoczesnego domu w 2018 roku.

Lokalizacja nowoczesnego domu

Wiele osób krytykuje nowoczesne budownictwo, twierdząc, że kłóci się ono wizualnie z pozostałymi budowlami w sąsiedztwie. Jak wiadomo, kiedyś ze względu na brak dostępności materiałów, domy budowali w podobny sposób.

Nowoczesny dom w 2018 roku powinien mieć silny związek z otoczeniem. Najlepiej wygląda połączenie materiałów, detali, stylu i charakteru miejsca budowy z projektem nowoczesnego domu.

Naturalność nowoczesnych domów

W ubiegłym wieku nowoczesne domy były zimne i miały cały czas wyglądać „jak nowe”. Architekci zrozumieli, że nie jest to najlepszy pomysł. Złudzenie perfekcji na przestrzeni wielu lat wygląda źle. Starzenie się konstrukcji jest nieuniknione.

Dobre budynki powinny, jak wino, dostawać nową warstwę piękna przez starzenie. Naturalne, tradycyjne i interesujące materiały, takie jak cegły pustaki ceramiczne, drewno lub metal mogą także starzeć się z godnością.

Ostrożnie ze szkłem

Kilka lat temu ściany ze szkła były prawdziwym symbolem nowoczesności. Kosztowne i trudne do zdobycia. W rzeczywistości, zarówno wtedy i teraz, duże przestrzenie okienne mogą skutkować przegrzaniem w okresie letnim i wpuszczać chłód zimą.

Nieważna jest wielkość okien, ale ich umiejscowienie oraz widok za szybą. Dopasowanie widoku za oknem do stylu naszego domu może pozytywnie wpłynąć na design.

Zużycie energii

Największą rolę w nowoczesnym budownictwie odgrywa kwestia zużycia energii, a co za tym dalej idzie – wpływ na środowisko. Projekty nowoczesnych domów nie zmieniają się tak bardzo na przestrzeni lat, ale kwestie środowiskowe (oraz ekonomiczne) z roku na rok stają się coraz ważniejsze.

Nowoczesne domy muszą być dobrze izolowane, wentylowane i niedrogie do ogrzewania. Coraz częściej automatyzacja i integracja instalacji w domu staje się kluczem do zmniejszenia zużycia energii, osiągania więcej, za mniejsze pieniądze. Niskie zużycie energii, jakość powietrza wewnętrznego i odpowiednie materiały są kluczowe dla nowoczesnego domu.

Liczy się zabawa

Przez wiele lat nowoczesne domy kojarzyły się z poważnym miejscem, gdzie zamożni ludzie spędzali wieczory i weekendy, siedząc prosto przy stole w swoich idealnie wyprasowanych ubraniach.

Biały, obity szkłem, z szczelnym ogrodzeniem, poważny dom miał już swój czas. Nowoczesny dom na miarę 2018 roku ma dowcip, humor i konkretną specyfikę. To może wydawać się dziwaczne i zabawne, ale tak właśnie jest. Każdy budynek, niezależnie od budżetu, powinien tworzyć świat piękniejszym.

Naturalny modernizm

Czyste linie i proste kształty nadal są częścią nowoczesnych domów. Liczą się jednak coraz bardziej miękkie, delikatne połączenie domu ze otoczeniem. Dlatego też ważne stają się systemy bezramowe (bezramowe okna), które delikatnie łączą dom z ogrodem.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*