Czy grzejnik może być ozdobą? Oczywiście, że tak. Producenci grzejników prześcigają się dziś w tworzeniu nie tylko estetycznych, ale i wymyślnych, dekoracyjnych kształtów. Niektóre grzejniki są wręcz małymi dziełami sztuki wzorniczej i użytkowej.

Wiele grzejników w ozdobnych wersjach jest ciekawą dekoracją naścienną. Spotykane są kształty gitar, arabesek w stylu mauretańskim czy abstrakcyjnie powyginanych modernistycznych rurek. Wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o pełną funkcjonalność grzewczą i energooszczędność grzejników.

Grzejniki ozdobne są drogie

Modele ozdobne są znacznie droższe od tradycyjnych grzejników, ale też często produkowane są w niewielkich seriach dla koneserów.

Grzejniki o funkcjach ozdobnych wcale jednak nie muszą być specjalnie wyrafinowane w formie. Na rynku dostępne są również ascetyczne modele grzejników, często wykonanych z nietypowych, nowatorskich materiałów. Doskonałym przykładem są tu grzejniki grafitowe, marmurowe lub grzejniki członowe modelowane na wzór antycznych kolumn (jako ozdobne kolumny w mieszkaniu sprawdzają się doskonale).

Grzejniki ozdobne wykonywane są też ze szkła (matowe szklane płyty grzejne w różnych kolorach) lub z żeliwa z tłoczonymi roślinnymi ornamentami – dodatkowo na stylizowanych nóżkach. Grzejniki łazienkowe z kolei często nawiązują do form antycznych i stylistyki znanej ze starożytnego Rzymu.

Popularne kaloryfery XXI wieku

Oferta grzejników ozdobnych jest w tej chwili przebogata i największym problemem staje się w ich przypadku nie dobór odpowiednich parametrów technicznych, ale wybór wzoru czy stylistyki, która będzie najlepiej pasowała do wystroju ogrzewanych pomieszczeń.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Takie grzejniki wyglądają ekstra, ale pewnie też bardzo dużo kosztują. Chyba, że ktoś ma takie zdolności, że może sam wykonać coś takiego.

Zostaw komentarz

*