Zgrzewarki elektrooporowe w dzisiejszych czasach wykorzystywane są głównie do szybkiego i sprawnego łączenia rur polietylenowych za pomocą specjalistycznych kształtek elektrooporowych takich jak np. redukcje, trójniki, czy mufy. Nowoczesna zgrzewarka elektrooporowa doskonale sprawdzi się również w łączeniu rur z tworzywami termoplastycznymi (PP-R, PP, czy HDPR). Jeżeli chcą Państwo wykonać wysokiej jakości instalacje pomp ciepła, zbudować solidne sieci gazowe, grzewcze, kanalizacyjne lub wodociągowe, to zgrzewarki elektrooporowe są idealnym rozwiązaniem.

Zalety zgrzewarek elektrooporowych

Dużą zaletą zgrzewarek elektrooporowych jest nie tylko ich funkcjonalność i bardzo szerokie zastosowanie, ale również bezpieczeństwo użytkowania. Najnowsze modele zgrzewarek wyposażone są najczęściej w specjalne czujniki temperatury otoczenia, które doskonale umożliwiają nam pełną kompensację temperatury. Pomimo tego, że urządzenia te są bardzo zaawansowane technologicznie, to są jednocześnie bardzo intuicyjne, dzięki czemu nie powinno być żadnych większych problemów z ich obsługą. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkich urządzenia z podświetlanymi wyświetlaczami LCD, które będą informować nas na bieżąco o wszelkich nieprawidłowościach.

Zgrzewanie elektrooporowe

Wyróżniającą cechą zgrzewania elektrooporowego jest to, że wszelkie kształtki posiadają elementy grzejne w postaci drutu oporowego (najczęściej zwiniętego). W momencie przepływu prądu przez drut wydziela się ciepło i następuje uplastycznienie zewnętrznej powierzchni zgrzewanych rur i wewnętrznych powierzchnie kształtek. W takich okolicznościach następuje wzajemne przenikanie się obu tworzyw, a po ostygnięciu w nasze ręce trafia lita struktura, która daje niesłychanie mocne łączenia.

Największe zalety połączeń elektrooporowych:

  • automatyzacja całego procesu (nie wymagane są żadne specjalistyczne umiejętności)
  • niska waga
  • stosunkowo niewielkie koszty sprzętu
  • bardzo wysokie współczynnik działania
  • średnice wewnętrzne rur nie ulegają zmniejszeniu
  • dużą wytrzymałość materiału w miejscach łączenia

Podsumowanie

Jeżeli cenią sobie Państwo w pierwszej kolejności takie cechy jak dokładność, precyzję, wysoką jakość oraz pewność zgrzewu, to nowoczesne zgrzewarki elektrooporowe w 100% zaspokoją wszystkie wasze indywidualne wymagania. Oryginalna zgrzewarka elektrooporowa to przede wszystkim wielka oszczędność czasu, pieniędzy oraz niepotrzebnych nerwów.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*