Drzwi wejściowe, to swoista “pierwsza linia frontu” dzieląca otoczenie naszego domu od jego wnętrza. Dlatego warto przed ich zakupem, przemyśleć najważniejsze parametry według których zostały one zaprojektowane i wyprodukowane. Chodzi przecież o zadowolenie Klienta i o zainwestowanie w odpowiedni produkt.

Współczynnik przenikania ciepła

Drzwi, podobnie jak okna, muszą charakteryzować się dobrą izolacyjnością cieplną. Chodzi przecież o oszczędność energii za która musimy zapłacić. Podstawowym parametrem jest tu współczynnik przenikania ciepła. Istotne jest to, że producenci często podają jego wartość dla poszczególnych elementów drzwi. Takie informacje są dla zwykłego użytkownika mało istotne, gdyż nie wie on jaką przenikalnością cieplną charakteryzują się “całościowo” nasze drzwi. Lepiej, gdy parametr ten jest podany dla ogółu konstrukcji – wtedy wiemy czy warto je wybrać czy nie.

Zabezpieczenia antywłamaniowe

Ważnym parametrem drzwi jest ich odporność na włamania. Jeśli kupujemy drzwi zewnętrzne, powinniśmy właśnie takie drzwi wybierać. Zabezpieczenia antywłamaniowe powinny mieć formę np zasuwnic wielopunktowych, wkładek antywłamaniowych i różnych zawiasów zabezpieczających. Pamiętajmy, że w razie napadu to drzwi a nie np bramy będą stanowiły główną zaporę dla włamywacza.

Izolacja akustyczna

Warto wybierać drzwi o dużej izolacyjności akustycznej. Marzeniem chyba każdego mieszkańca domu jest ciche i wygodne wnętrze. Pamiętajmy, że im wyższa wartość współczynnika izolacyjności akustycznej, tym lepiej. Dlatego warto wybierać właśnie takie drzwi.

Użyte materiały

Wybierane przez nas drzwi powinny również charakteryzować się odpowiednio dużą wytrzymałością na zwykłe zużycie. Sprawdźmy, czy wszystkie elementy wchodzące w ich skład są wykonane profesjonalnie. Zwykle droższe drzwi (choć nie jest to regułą) posiadają zawiasy, zamki i tym podobne elementy wykonane ze znacznie trwalszych materiałów. Dlatego warto to sprawdzić.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Przestrzegam przed stosowaniem systemów samozatrzaskowych w drzwiach wejściowych do domu. To nie jest dobry wybór. Już nie raz zdarzyło mi się zatrzasnąć drzwi w domu. Poza tym takie zamki są bardzo słabym zabezpieczeniem przed złodziejami. Lepiej kupić zwykły, porządny zamek.

Zostaw komentarz

*