Jaka izolacja poddasza jest najlepsza? To zależy od Twojej definicji wyrażenia „najlepsza”. Poza tym, co będzie najlepsze – zdecydowanie nie jest najbardziej opłacalnym sposobem na ocieplenie strychu, ale to z pewnością wiesz. Co więc zatem wybrać, by cieszyć się dobrym stosunkiem ceny do jakości? Spójrzmy na najpopularniejsze typy izolacji dostępne na rynku.

Ocieplenie poddasza – najpopularniejsze materiały

  • płyty z polistyrenu ekstrudowanego
  • celuloza,
  • włókno szklane.

Nie są to jedyne dostępne typy, ale stanowią ogromną większość tego, co jest używane na poddaszach dzisiaj. Zerknijmy zatem na powyższe typy nieco bliżej.

Najprostszym sposobem na dodanie izolacji do dowolnego miejsca w domu jest zainstalowanie wypełnienia z włókna szklanego. Jednak izolacje z włókna szklanego są zazwyczaj najgorszą opcją pod względem efektywności, ale najłatwiejsze do zainstalowania, więc ludzie chętnie z nich korzystają.

Celuloza jest wytwarzana z przetworzonego, zmielonego papieru z kwasem borowym dodanym w celu pozbycia się problemu z owadami i dla powiększenia odporności ogniowej. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną instalację celulozy – możesz kupić izolację w workach z lokalnego sklepu z artykułami dla domu. To lepszy materiał niż włókno szklany, ale już sama metoda zakładania izolacji bardziej kłopotliwa – nieco ułatwić Ci to może zatrudnienie specjalisty.

Płyty z polistyrenu ekstrudowanego zdają się być w tym kontekście najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu, iż właśnie w głównej mierze zawierają polistyren ekstrudowany posiadają właściwości, których próżno szukać w pozostałych przykładach. Są bardzo wytrzymałe na ściskanie, mają też optymalny współczynnik przewodzenia ciepła. Co więcej, nadają się nie tylko na poddasze – ale też do piwnicy czy podłogi na gruncie. Niosą liczne korzyści, a do tego cenowo są też dość przystępne.

Ocieplenie poddasza – co zatem wybrać?

Nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bowiem dokładnie tak jak wspomniano na początku – ostateczna decyzja jakby nie patrzeć zależy od tego, co dla Ciebie jest najlepsze. Musisz wziąć pod uwagę zarówno możliwości instalacyjne, jak i kwestie budżetu. Jeśli zdecydujesz się na zakup materiału w profesjonalnym miejscu, takim jak ursa.pl zawsze też możesz liczyć na fachową pomoc specjalistów tam pracujących. To oni, na kanwie posiadanej wiedzy i doświadczenia z pewnością mądrze Ci doradzą co wybrać i co będzie najbardziej odpowiednie w Twoim przypadku, biorąc pod uwagę zarówno finanse, jak i potrzeby.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*