Kupując oprawy LED, po raz pierwszy powinniśmy dowiedzieć się, jakie parametry mają największe znaczenie i na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę.

Wybierając moc oświetlenia LED, nie powinniśmy kierować się informacjami na opakowaniu. By znaleźć, oprawę o odpowiedniej mocy powinniśmy zwrócić uwagę na zalecenia UE i deklaracje producentów. Często wybierając oprawy LED nie wiemy jak wybrać moc światła ponieważ moc tradycyjnych żarówek Watach, natomiast ledów w Lumenach.

Moc tradycyjnych żarówek [W] i moc opraw LED [lumen]

  • 100 W to 1300 – 1530 Lumenów
  • 75 W to 920 – 1060 Lumenów
  • 60 W to 700 – 810 Lumenów
  • 40 W to 410- 470 lumenów
  • 25 W to 220-250 Lumenów

Jaką liczbę lumenów wybrać?

  • oprawy do 200 lumenów to słabe źródło światła
  • od 200 do 500 ml lumenów to średniej mocy źródło światła
  • powyżej 500 ml to silne źródło światła

Kolejną rzeczą, na jaką zwracamy uwagę, jest pobór mocy 1 W poboru mocy równa się 10 W mocy świecenia. Kąt świecenia także ma duże znaczenie światło, które świeci o kącie świecenia, 120 stopni jest bardzo słabe i rozproszone. Natomiast to o kacie świecenia 30 stopni jest skuteczne i skupione oświetla wnętrze szczególnie z większej wysokości. Jak więc widzicie im mniejszy kat świecenia, tym lepiej.

Jak wiadomo, dużym plusem zamontowania opraw ledowych jest ich żywotność, jednak nie wszystkie mają taką samą żywotność. Co oznacza, że żywotność jest kolejnym parametrem, na jaki zwracamy uwagę. Żywotność ledów podawana jest w godzinach, oznacza to, po jakim czasie wydajność naszej oprawy spada.

Im lepszej jakości ledy, tym dłuższa żywotność i wytrzymałość naszej oprawy LED.

Klusdesign.pl jest producentem opraw LED, który cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów, dlatego też, jeżeli zależy wam na dobrej jakości oprawach LED zwrócić uwagę na produkty tego producenta.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*