Na rynku coraz częściej pojawiają się oferty kompleksowych sprzedaży . Tego typu rozwiązania są adresowane do właścicieli mieszkań na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Wykończenie „pod klucz” zyskuje coraz większe znaczenia na rynku deweloperskim. Atrakcyjne ceny, wygoda oraz oszczędność czasu przemawiają do klientów, którzy coraz chętniej kupują mieszkania. Dlaczego taka oferta jest dla nich aż tak atrakcyjna?

Mieszkania wykończone „pod klucz”, to lokale gotowe do zamieszkania od zaraz a nie tylko gotowe do odbioru. Deweloperzy tworzą wyjątkowe oferty, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Jest to coraz częściej stosowana alternatywa, która okazuje się niezwykle atrakcyjna dla klientów.

Przyjmuje się, że mieszkania w stanie deweloperskim są to lokale przygotowane do całkowitego wykończenia. Oddawane są w stanie surowym  w którym zadbano jedynie o betonową wylewkę oraz tynki na ścianach.  Warto pamiętać, że zakup mieszkania od dewelopera, to początek ponoszenia kosztów przez odbiorcę mieszkania. Nieruchomości trzeba zwykle wykończyć i urządzić, pod własne, często bardzo indywidualne preferencje. Takie działania pochłaniają dużo czasu i jak łatwo się domyślić, pieniędzy. Szacowane koszty wykończenia i urządzenia mieszkania, to wahają się od 500 do nawet 1300 złotych za metr kwadratowy.

Najczęściej zadawane przez potencjalnego kupującego pytanie – czy to się opłaca?

Porównując ceny mieszkań „pod klucz” oraz mieszkań w stanie surowym, trzeba zwrócić uwagę na metraż oraz lokalizację. Do ceny mieszkania niewykończonego, oprócz kosztów materiałów i prac wykończeniowych, powinno doliczyć się wysiłek oraz czas poświęcony na projektowanie, nadzór nad pracami czy też na zakupy. To z reguły podwyższa cenę całości w porównaniu do zlecenia prac jednej firmie. Należy pamiętać ze deweloperzy, dzięki swoim relacjom handlowym ze sklepami oraz hurtowniami mają możliwość obniżania kosztów w tym zakresie. To samo tyczy się „robocizny” – firmy deweloperskie dysponują własnymi podwykonawcami lub pracownikami z góry ustalonymi stawkami. Wykończenia pod klucz pomagają oszacować wydatki. Budżet zaprojektowania i urządzenia poznajemy z góry. Zamawiając wszystko u jednego wykonawcy istnieje możliwość dochodzenia roszczeń na wypadek wad nieruchomości. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy działamy na własną rękę.

Do najczęściej wymienianych wad mieszkań z wykończeniem „pod klucz” zalicza się narzucony z góry styl aranżacji mieszkań. Na rynku są deweloperzy, którzy oferują kupującym możliwości w procesie tworzenia przyszłego mieszkania.

– „Oferta POD KLUCZ to ostatni etap przygotowania mieszkania. Kupujący wraz z kluczami do mieszkania, otrzymuje w pełni funkcjonalny lokal, zaprojektowany pod własne preferencje.  W naszej ofercie mieszkań posiadamy kilka pakietów wykończenia wnętrz, które różnią się od siebie ceną oraz wyglądem. – Zapewnia specjalista z firmy Ronson Development.

Wybór nad mieszkaniem w stanie surowym czy mieszkaniem „pod klucz”, należy poprzedzić wyliczeniami kosztów oraz rozmową z wybranym deweloperem o wszystkich warunkach wykończenia. Może zdarzyć się, że w ramach promocji firma oferuje dobry standard w atrakcyjnej cenie, która będzie korzystniejsza od kosztów wykańczania mieszkania na własną rękę.

Artykuł gościnny

Artykuł gościnny

Treści gościnne mogą zawierać lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez partnerów serwisu. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*