Planujesz remont domu? A może właśnie jesteś na etapie budowy własnego domu? Koniecznie zapoznaj się z opisanym w niniejszym artykule pomysłem na urządzenie swojego salonu. To w nim przecież spędzisz zdecydowanie najwięcej czasu. Warto więc, aby to miejsce było prawdziwą oazą spokoju, klimatycznej atmosfery, a także wzbudzało zachwyt odwiedzających Cię gości.

Czy przemknęła Ci przez myśl wizja Twojego salonu w stylu barokowym? Jeśli tak, to świetnie. Bo w takim pomieszczeniu, urządzonym w oryginalnym stylu można spędzić naprawdę wspaniałe chwile, a na dodatek rewelacyjnie odpocząć.

Czasem styl barokowy kojarzy się z pewnego rodzaju starością, ale ma to swój urok. Czym charakteryzuje się ten styl? – przede wszystkim naprawdę dużym bogactwem ozdób i poniekąd – jak niektórzy twierdzą – przepychem. Do urządzenia salonu możesz kupić piękne, rzeźbione komody, szykowne i niezwykle wygodne fotele posiadające duże wybijane siedziska. Nawet jeśli posiadasz w domu swojego pupila dla niego także znajdziesz kuwety w stylu barokowym.

Warto też zadbać o ściany – jeśli ozdobimy je wypukłymi i kształtnymi dekoracjami to już salon nabierze pierwszych barokowych oznak. Kupując meblościanki barokowe, z drewna dębowego sprawimy, że zakochamy się w tym stylu i z pewnością będziemy dążyć do jego pogłębiania. Niewykluczone, że zdecydujemy się na zakup dodatkowych elementów wyposażenia takich jak barokowy, stojący zegar, świecznik czy inne poza fotelami siedziska, na których wygodnie będziemy mogli oddać się lekturze ulubionego autora. Z czasem w naszym salonie pojawią się figurki ozdobne dekorowane złotymi dodatkami, koce odpowiadające stylowi naszego pokoju dziennego.

Panie domu z pewnością nie będą odbiegały od tego cudownego wystroju podczas wyboru zastawy obiadowej czy pater na owoce bądź ciasta, bo te także można kupić pięknie zdobione, nasycone przepychem, które doskonale wkomponują się w cały wystrój naszego barokowego salonu.

Często odwiedzający nas goście lubią rozglądać się dookoła, po całym pomieszczeniu. Podnosząc głowę z zachwytu pewnie zauważ wykwinty żyrandol oświetlający pomieszczenie. A opuszczając głowę poczują pod stopami niezwykle gruby i przyjemny dla stóp dywan wełniany.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że takie meble barokowe oraz wszelkie inne dodatki uzupełniające wnętrze naszego mieszkania nie należą do najtańszych, ale przecież nie od razu Rzym zbudowano. To jest inwestycja, można systematycznie dokupywać sobie poszczególne elementy wyposażenia pamiętając jednak o zachowaniu ciągłości stylu. Raczej trudno w ciągu kilku dni zgromadzić kompletny wystrój całego pokoju i wyposażyć go we wszystkie niezbędne elementy. Kiedy rozpoczniesz więc swoją przygodę barokową może to być też dobry pomysł dla rodziny na prezenty dla Ciebie z okazji różnych uroczystości.

Dodatkowo możesz wybrać się też na organizowane zwykle w każdym mieście giełdy antyków. Tam osoby, które nie do końca są zainteresowane tym stylem wysprzedają zaległości odnalezione na strychach. Oni będą zadowoleni, że się tego pozbyli za niewielkie pieniądze, a Ty będziesz szczęśliwy, ze właśnie stałeś się właścicielem świetnej ozdoby do swojego salonu. Jeśli dany mebel niekoniecznie jest w stanie nadającym się od razu do użytku, możesz przecież oddać go do renowacji i po kilku dniach będzie jak nowy.

Portal DekoracjaWnętrz.pl wsparł nas merytorycznie.

Artykuł gościnny

Artykuł gościnny

Treści gościnne mogą zawierać lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez partnerów serwisu. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

1 komentarz

  1. Meble barokowe są piękne, ale żeby sobie takie kupić w salonie musi panować odpowiedni klimat do takiego wyposażenia. W zwyczajnym mieszkaniu jakoś tego nie widzę 😉

Zostaw komentarz

*