Bezpieczeństwo, wygoda, szybkość i niskie koszty – to najważniejsze zalety montażu przeszkleń za pomocą miniżurawii.

Pierwszy w Polsce mini żuraw został zarejestrowany w 2004. Według oficjalnych definicji są to urządzenia, których udźwig nie przekracza 10 ton, jednak z czasem pojawiły się także modele o większych możliwościach. mini żurawie szybko znalazły zwolenników dzięki dostosowaniu do pracy na małych powierzchniach (również we wnętrzach budynków) i precyzyjności ruchów. Te cechy sprawiają, że urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się w montażu okien i przeszkleń w domach jednorodzinnych i innych budynkach.

Mini żurawie. Montaż okien i szyb

Przez spore gabaryty i waga, kruchość oraz nieporęczność, ręczny montaż szyb i okien sprawia duże trudności. Próby często kończą się niepowodzeniem, nie sposób też zapomnieć o zagrożeniu, jakie wiąże się z upuszczeniem dużej szyby. Takie problemy eliminuje użycie mini żurawi wyposażonych w specjalne ssawki do szkła. W przeciwieństwie do dużych dźwigów, umożliwiają one precyzyjne dopasowanie poszczególnych elementów, a operator jest wspomagany przez komputer ze specjalnym oprogramowaniem.

mini żuraw
fot. materiały nadesłane

Wydajnie, tanio i bez problemów

Dla monterów duże znaczenie ma też fakt, że mini żurawie przy transporcie mają niewielki nacisk na podłoże, co w połączeniu z ich stosunkowo małymi rozmiarami ułatwia dowiezienie na miejsce zlecenia. Ich demontaż oraz ponowna konfiguracja są szybkie i bezproblemowe, dzięki czemu możliwa jest nawet kilkakrotna relokacja w ciągu jednego dnia. Dość prosta jest też ich obsługa, co wydatnie skraca czas potrzebny na montaż przeszklenia. Wszystko to przyczynia się do zmniejszenia kosztów inwestycji i tym samym zwiększa konkurencyjność korzystającej z nich firmy. Co ważne, takiego dźwigu nie trzeba kupować – na stronie uplifter.pl można też wynająć mini żurawie Maeda.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Koronnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z mini żurawi jest jednak bezpieczeństwo. Zapewnia je komputer na bieżąco analizujący parametry ich pracy i dokonujący ewentualnych poprawek. Oprogramowanie kontroluje między innymi nacisk na podporach, wysięg, masę ładunku i kąt nachylenia wysięgnika, minimalizując w ten sposób ryzyko przewrócenia się dźwigu, nawet jeśli operator błędnie ocenił sytuację.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*