Bezpieczeństwo, wygoda, szybkość i niskie koszty – to najważniejsze zalety montażu przeszkleń za pomocą miniżurawii.

Pierwszy w Polsce mini żuraw został zarejestrowany w 2004. Według oficjalnych definicji są to urządzenia, których udźwig nie przekracza 10 ton, jednak z czasem pojawiły się także modele o większych możliwościach. mini żurawie szybko znalazły zwolenników dzięki dostosowaniu do pracy na małych powierzchniach (również we wnętrzach budynków) i precyzyjności ruchów. Te cechy sprawiają, że urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się w montażu okien i przeszkleń w domach jednorodzinnych i innych budynkach.

Mini żurawie. Montaż okien i szyb

Przez spore gabaryty i waga, kruchość oraz nieporęczność, ręczny montaż szyb i okien sprawia duże trudności. Próby często kończą się niepowodzeniem, nie sposób też zapomnieć o zagrożeniu, jakie wiąże się z upuszczeniem dużej szyby. Takie problemy eliminuje użycie mini żurawi wyposażonych w specjalne ssawki do szkła. W przeciwieństwie do dużych dźwigów, umożliwiają one precyzyjne dopasowanie poszczególnych elementów, a operator jest wspomagany przez komputer ze specjalnym oprogramowaniem.

mini żuraw

Wydajnie, tanio i bez problemów

Dla monterów duże znaczenie ma też fakt, że mini żurawie przy transporcie mają niewielki nacisk na podłoże, co w połączeniu z ich stosunkowo małymi rozmiarami ułatwia dowiezienie na miejsce zlecenia. Ich demontaż oraz ponowna konfiguracja są szybkie i bezproblemowe, dzięki czemu możliwa jest nawet kilkakrotna relokacja w ciągu jednego dnia. Dość prosta jest też ich obsługa, co wydatnie skraca czas potrzebny na montaż przeszklenia. Wszystko to przyczynia się do zmniejszenia kosztów inwestycji i tym samym zwiększa konkurencyjność korzystającej z nich firmy. Co ważne, takiego dźwigu nie trzeba kupować – na stronie uplifter.pl można też wynająć mini żurawie Maeda.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Koronnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z mini żurawi jest jednak bezpieczeństwo. Zapewnia je komputer na bieżąco analizujący parametry ich pracy i dokonujący ewentualnych poprawek. Oprogramowanie kontroluje między innymi nacisk na podporach, wysięg, masę ładunku i kąt nachylenia wysięgnika, minimalizując w ten sposób ryzyko przewrócenia się dźwigu, nawet jeśli operator błędnie ocenił sytuację.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*