Czysta restauracja to bezpieczne miejsce, do którego z chęcią wracają klienci. Aby cieszyć się jak najlepszą opinią, restauratorzy sięgają po skuteczne środki niwelujące brud i plamy. W oczyszczeniu kuchni, łazienki czy sali gościnnej pomagają kwasy i zasady. Przy właściwym stosowaniu popularne związki chemiczne mogą zdziałać cuda. Sprawdź, jak bezpiecznie używać preparatów kwasowych i gdzie stosować płyny o właściwościach zasadowych.

Odczyn pH ma znaczenie

Zaopatrując gastronomię w środki myjące warto dokładnie czytać etykiety produktów, na które się decydujemy. Nie zawsze preparaty uniwersalne sprawdzą się podczas mycia kamiennych posadzek, czy dezynfekcji blatów roboczych w kuchni. Kluczowym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest odczyn pH detergentów. Dostępne na rynku środki dzielimy na trzy grupy – środki czyszczące zasadowe, kwaśne i obojętne.

w3 bacti
fot. materiały nadesłane

Produkty o kwaśnym pH stosuj do mycia łazienek i sanitariatów. Takie płyny doskonale poradzą sobie z rdzą, kamiennym nalotem czy osadem z twardej wody. Środki o odczynie obojętnym sprawdzą się podczas mycia powierzchni wrażliwych np. urządzeń ze stali nierdzewnej czy posadzek, które zostały zabezpieczone woskiem i polimerami. Preparaty zasadowe stosuj w kuchni, gdzie usuną zbrudzenia organiczne i tłuszcze syntetyczne. Zwalczą tłuste plamy pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego.

W toaletach stosuj kwasy

Sanitariaty i łazienki to miejsca, w których podczas czyszczenia należy stosować produkty bezpieczne dla zdrowia człowieka oraz środowiska. Jak wiadomo, są to miejsca często odwiedzane przez klientów, dlatego należy je regularnie sprawdzać i kontrolować ich stan. Głównym wyzwaniem restauracyjnych toalet jest kamień i zaschnięte resztki mydła. Zanieczyszczenia tego typu najlepiej regularnie zwalczać preparatami o odczynie kwaśnym. Ważne, aby do mycia łazienek nie stosować żadnych rozpuszczalników – są one toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia. Podczas sprzątania korzystaj ze sprawdzonych środków.

m3 acid
fot. materiały nadesłane

Łazienkowe posadzki oczyszczaj przy pomocy płynu Clinex M3 Acid. Ten skoncentrowany środek charakteryzuje się dużą wydajnością i z łatwością usuwa codzienne zabrudzenia powstałe na glazurze. Clinex M3 Acid przeznaczony jest zarówno do mycia ręcznego, jak i mechanicznego. W czasie sprzątania poradzi sobie z wapiennym nalotem, śladami po gipsie czy cemencie. W utrzymaniu czystości sanitariatów czy umywalek również stosuj kwaśne środki, najlepiej te dezynfekująco-czyszczące. O porządek i bezpieczeństwo zadba Clinex W3 Bacti i Clinex W3 Multi. Ich żelowa formuła sprawia, że dłużej utrzymują na mytej powierzchni, przez co sprawniej zwalczają grzyby i bakterie oraz przykre zapachy urynowe.

Zasady obecne w kuchni

Odpowiednia higiena powinna być zachowana również w kuchni. W miejscu, w którym mieszają się smaki, panuje wysoka temperatura i często napięta atmosfera nie można o tym zapomnieć. Zwracaj uwagę, aby pracownicy regularnie myli dłonie, szczególnie po pracy z surowym mięsem. Kontroluj wyparzanie sztućców, czyszczenie maszyn oraz narzędzi. Dbając o porządek w szafkach i na blatach roboczych najlepiej sięgaj po zasadowe środki takie jak Clinex Barren. Preparat przeznaczony do dezynfekcji sprawdzi się podczas mycia powierzchni wodoodpornych i urządzeń mających bezpośredni kontakt z żywnością. Usunie kuchenne zabrudzenia oraz zlikwiduje szkodliwe drobnoustroje.

w3 multi
fot. materiały nadesłane

Płyn o zasadowym odczynie pH stosuj też do codziennego mycia sal konsumpcyjnych. Przy zastosowaniu Clinex PROFIT Uni oczyścisz drzwi, blaty, parapety czy ramy okienne z PCV. Preparat usunie kurz i zabrudzenia nie zostawiając smug, skoncentrowana formuła wzbogacona o elementy antystatyczne opóźni efekt ponownego osadzania się zanieczyszczeń oraz ułatwia proces kolejnego mycia.

Wybierając produkty, które wykorzystywane podczas sprzątania, zwracaj uwagę na bezpieczeństwo. Detergenty muszą być odpowiednio dobrane i dostosowane do czyszczonej powierzchni. Ważne, aby nie wywoływały negatywnego wpływu na zdrowie człowieka oraz środowisko. Unikaj rozpuszczalników. Kwasowe i zasadowe związki chemiczne stosuj do walki z uporczywymi zabrudzeniami. Sprawdzą się zarówno w myciu bieżącym, jaki i gruntownym.

Więcej porad znajdziesz na blogu marki Clinex

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*