Nowe mieszkania rosną jak grzyby po deszczu, a Polacy coraz częściej je kupują. Rynek nieruchomości przepełniony jest ofertami zarówno z rynku pierwotnego, jak z rynku wtórnego. Jednak decyzja nie jest łatwa. Właśnie dlatego, przygotowaliśmy dla Was poradnik – na co zwrócić szczególną uwagę, poszukując własnego “M”.

Mieszkanie z rynku wtórnego, czy z rynku pierwotnego? Co wybrać?

To pytanie, które zadaje sobie na samym początku wielu potencjalnych nabywców. Zarówno jedno rozwiązanie, jak i drugie, ma swoje plusy i minusy. Jak podjąć najlepszą decyzję?

Jeśli zależy nam na tym, aby cieszyć się nowym mieszkaniem bez historii, wybór jest prosty – wybierzmy mieszkanie z rynku pierwotnego. To nie tylko większy prestiż, ale i wygoda. Kupując nowe mieszkania oszczędzamy czas i pieniądze, które przeznaczyliśmy na remont i zmiany używanego lokalu. Będziemy mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością i indywidulanym charakterem wnętrza, ponieważ wszystko zostaje wręcz „skrojone na miarę” przyszłego właściciela.

Mieszkania z rynku wtórnego mają też sporo zalet. Częściej można znaleźć oferty w lepszej lokalizacji. Starsze bloki są z reguły bliżej centrum, jednak dziś nie stanowi to większego problemu – nowoczesne osiedla posiadają bardzo dobrze rozwinięte sieci komunikacyjne i doskonałą infrastrukturę, przepełnioną obiektami usługowymi, handlowymi i rekreacyjnymi.

Większość kupujących podkreśla, że chce być pierwszym właścicielem nowego mieszkania, ponieważ to daje największe możliwości dostawania wnętrz. Dodatkowo dostajemy mieszkanie w nowym bloku, który został wybudowany zgodnie z nowymi standardami, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Wszystko to wpływa na wysokość rachunków, które są znacznie niższe niż w przypadku starszej zabudowy, czy bloków z tak zwanej wielkiej płyty.

Na co zwracać uwagę, kupując mieszkanie z rynku pierwotnego?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, jest umowa deweloperska. To właśnie ona zawiera wszelkie niezbędne informacje, takie jak użyte materiały, ostateczny termin oddania lokalu do użytku, warunki gwarancji, końcowa cena, i co najważniejsze – standard wykończenia mieszkania.

podpisanie umowy
fot. materiały nadesłane

Standard wykończenia mieszkania może się różnić w zależności od dewelopera. Mowa tutaj bowiem o stanie deweloperskim, który nie ma jednoznacznej definicji, tak jak stan surowy, który zakłada wiele prac wykończeniowych, lub stan „pod” klucz, który opisuje mieszkanie, do którego możemy się od razu wprowadzić.

Mieszkania w Krakowie w dzielnicy Krowodrza

Jeśli szukamy mieszkania w większym mieście, takim jak Kraków, warto przejrzeć oferty i nowe inwestycje, które są aktualnie prowadzone. Jedną z nich są nowoczesne osiedla w dzielnicy Krowodrza przy ulicy Wrocławskiej. Deweloper GEO Grupa wybrał tę lokalizację, jako jedną z najlepszych w całym mieście. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://geogrupa.pl/pl/oferta/krakow/krowodrza

bloki firma geogrupa
fot. materiały nadesłane

Krowodrza zachwyca swoim pięknem a przy tym nie jest oddalona od centrum miasta, do którego można dotrzeć zaledwie w kilka chwil, korzystając z autostrady A4 lub z komunikacji miejskiej. To dzielnica przyjazna rodzinom z dziećmi, która oferuje doskonałe warunki do życia.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*