Planujesz zakup kamiennego blatu czy posadzki i wybór kamienia przyprawia Cię o zawrót głowy? Nieocenione się porady fachowców z firm kamieniarskich, ale nie mniej wartościowe są opinie innych użytkowników. Marmur, konglomerat, granit… wybór jest niemały, zapytaliśmy osoby, które zdecydowały się na zakup kamienia czy są zadowolony ze swojego wyboru i czy zdecydowaliby się na ponowny zakup.

Pani Halina, 45 lat, Gorzów Wielkopolski: „Pięć lat temu postanowiliśmy z mężem odnowić naszą kuchnię. Wymieniliśmy meble na nowocześniejsze i doszliśmy do wniosku, że świetnie współgrałby z nimi kamienny blat. Początkowo braliśmy pod uwagę marmur, jedynie nie wiedzieliśmy, który na jaki odcień się zdecydować, jednak firma, z której usług postanowiliśmy skorzystać, pomogła nam w obu kwestiach. Sprzedawca odradził nam zastosowanie marmuru, na którym tak nam początkowo zależało, podkreślając, że jest zbyt miękki, mało odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie substancji chemicznych oraz mocno chłonie wilgoć, więc w przypadku kuchni w ogóle się nie sprawdzi. Polecił blaty z konglomeratu w jasno kremowym odcieniu, twierdząc, że będą wspaniale kontrastowały z czernią szafek. Zaufaliśmy mu i zgodziliśmy się bez wahania. Dziś mogę powiedzieć, że nie żałujemy naszej decyzji. Blat jest łatwy w pielęgnacji, nie pojawiły się na nim żadne zarysowania, jest zaskakująco ciepły w dotyku. Mile zaskoczyła mnie trwałość i łatwość czyszczenia nowego blatu na czym też mi zależało – odporny na działanie wysokiej temperatury, plamoodporny i higieniczny. Po tylu pięciu latach użytkowania dalej wygląda jak nowy, a wszyscy goście, którzy nas odwiedzają, zgodnie przyznają, że doskonale pasuje do całej aranżacji. Czy jeszcze raz zdecydowałabym się na takie blaty? Konglomerat jest trwały i w niczym nie ustępuje naturalnemu kamieniowi, a jest od niego lżejszy, więc odpowiedź brzmi: tak, kupiłabym je ponownie!”.

Pan Marcin, 35 lat, Gdynia: „Dwa lata temu otworzyłem prywatną praktykę lekarską i stanąłem przed wyzwaniem urządzenia gabinetu. Zależało mi na tym, aby całość była elegancka i z klasą, a użyte materiały byłby łatwe do utrzymania w higienicznej czystości. Wybór padł na marmur, który w mojej opinii jest najszlachetniejszym spośród wszystkich dostępnych kamieni naturalnych. Urzekły mnie jego naturalne, jasne kolory. Obawiałem się tylko, że zacznie szybko się ścierać i w niedługim czasie może stracić na wyglądzie. Niemniej pracownicy firmy, w której zamówiłem wykonanie podłogi z marmuru, poinformowali mnie, że tak się nie stanie. Zastosowali odpowiednią impregnację kamienia, aby wzmocnić jego trwałość, dzięki czemu stał się twardszy, odporniejszy na zaplamienia i zarysowania. Obecnie dopilnowuję, aby podłogi były regularnie czyszczone odpowiednimi środkami i o ponawianiu konserwacji. Uzyskany efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania! Podłoga wygląda doskonale i jak na razie nie zauważyłem, by pojawiły się na niej jakiekolwiek uszkodzenia. Ponadto sprawia, że wnętrze wygląda na bardziej luksusowe i urządzone ze smakiem. Cieszę się, że wybrałem właśnie ten kamień i wiem, żeby gdybym miał drugi raz zdecydować, to nie zmieniłbym swojej decyzji”.

Pani Małgorzata, 28 lat, Katowice: „Pięć lat temu wprowadziliśmy się z mężem do nowego domu. Uwielbiam gotować i nie ukrywam, że moim królestwem jest kuchnia, więc od zawsze wiedziałam, że musi być urządzona właśnie tak, jak sobie wymarzyłam. Od razu postanowiłam, że musi się w niej znaleźć kamienny blat. Sporo czytałam o jego trwałości i łatwości w czyszczeniu, więc nie musiałabym się martwić o odparzenia czy zaplamienia, których nie da się później nijak usunąć (wcześniej miałam w kuchni blat z laminatu). W internecie znalazłam też informacje, że do jego wykonania najlepiej nadają się granit i konglomerat. Blaty, które zostaną z nich zrobione, wytrzymują w niezmienionym stanie wiele lat, świetnie współgrają z każdą aranżacją wnętrza i są dostępne w bogatej palecie kolorów. Nie mogłam się ostatecznie zdecydować, więc wraz z mężem wybraliśmy się do centrum obróbki kamienia. Tam pokazano nam próbki, poinformowano o zaletach każdego z materiałów i poinstruowano z zakresu zasad pielęgnacji. Wybór był trudny, jednak niższa waga i nieco niższa cena sprawiły, że ostatecznie zdecydowaliśmy się na blaty z konglomeratu HODER. Wyglądają naprawdę pięknie i choć korzystam z nich już pięć lat, to nie widzę na ich powierzchni żadnych zarysowań, zadrapań czy plam. Codzienna pielęgnacja jest banalnie prosta – wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i gotowe. Czy wybrałabym je po raz drugi? Oczywiście, że tak!”.

Jak możesz zauważyć – opinie klientów, którzy zastosowali w swoim domu kamień są bardzo pozytywne, więc nie wahaj się, tylko znajdź profesjonalną firmę, która wykona dla Ciebie wybrany produkt i ciesz się jego bezproblemowym użytkowaniem.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Komentarze

  1. Witam ja mam schody wewnętrzne betonowe i chciałam ich zrobić albo z granitu albo z konglomeratu proszę pilnie co trwalsze co się nie rysuje No oczywiście tam nikt by tak nie będzie chodził bo to też jest ważne żeby Te Schody były na lata mie za 10 lat wymieniać Dziękuję za wszystkie porady

  2. Czy konglomerat marmurkowy nadaje się na zewnątrz (na gorąco i mróz), czy nic się z nim nie dzieje. Chodzi mi o figurę Jezusa na pomnik

Zostaw komentarz

*