Sypialnie są bardzo miejscem gdzie każdy z na zapewne chce odpocząć i się odprężyć. Jest to także pokój uniwersalny w którym można zastosować praktycznie każdy kolor w zależności od upodobania. Wszystko zależy od gustu i poczucia estetyki użytkownika.

Chłodne barwy w sypialni

Projektanci radzą, by malować ściany w sypialni na kolory chłodne. Jasne kolory przyczyniają się do zwiększenia relaksu oraz pozwalają odpocząć po ciężkim dniu pracy. Jasne i chłodne barwy przyczyniają się także do optycznego zwiększenia czystości w pomieszczeniu.

Sposoby na ciemną sypialnię

Aby rozweselić nieco wnętrze sypialni można wykorzystać technikę dwóch kolorów na przeciwległych ścianach. Pomoże to uniknąć efektu mdłego pokoju. Warto zastosować także oświetlenie wbudowane w półki, lub oświetlenie pod szafą i akcenty świetlne, takie jak wiszące, lub stołowe lampy, z abażurem zmiękczającym światło.

Najlepsze kolory do sypialni

Najlepszą propozycją kolorystyczną dla sypialni są: błękity, zielenie oraz fiolety. Są to kolory delikatne, a zatem uspokajające. Wielu projektantów radzi połączyć powyższe kolory z delikatnymi żółciami lub tradycyjną bielą. Dla bardziej odważnych poleca się dwa zestawy kolorystyczne: mocno nasycony żółty lub krwista czerwień. Wybierając kolor ścian należy zwrócić uwagę na wyposażenie wnętrza oraz kolor mebli i dodatków.

Pomaluj sufit innym kolorem

Intensywność barw w sypialni nie spowoduje przesadnego przytłumienia, lecz przeciwnie pozwoli na uzyskać energię na cały dzień. Wbudowane oprawy oświetleniowe (halogeny) mogą rozświetlić sufit. Warto także zainstalować ściemniacz, aby móc sterować natężeniem światła w pomieszczeniu.

Ile kosztuje remont sypialni?

Koszt remontu sypialni zależy od tego, na jaki standard wyposażenia się zdecydujemy. Dla wielu z nas najkorzystniejszy będzie kompromis między jakością, a ceną. Przed rozpoczęciem remontu warto wykonać wstępną kalkulację kosztów.

Ceny wyposażenia ze średniej półki:

  • Podłoga ~ 1300 zł
  • Ściany i sufit ~ 1000 zł
  • Meble i wyposażenie ~ 4000 zł

Pamiętaj, że wszystkie elementy sypialni powinny do siebie pasować. Powyższe koszta stanowią orientacyjną cenę remontu sypialni w standardzie pośrednim.

Redakcja

Redakcja

W artykułach publikowanych na łamach portalu znajdują się treści sponsorowane oraz lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*