Wykończenie wnętrza to bardzo ważny etap każdego remontu. Aby ciężka praca dała pożądane efekty należy zwrócić uwagę na dobór odpowiednich materiałów budowlanych. W tym artykule podpowiemy, kiedy używać gipsu szpachlowego, a kiedy gładź gipsową.

Gips szpachlowy

Ten materiał cechuje się dużą wytrzymałością, twardością i wysoką przyczepnością do podłoża. Dzięki tym właściwością świetnie nadaje się do wyrównywania dużych ubytków i nierówności. Można go bez problemów kłaść dość grubą warstwą, nawet ok. 6 mm. Ten materiał jest często wybierany do „prostowania” ścian w starych budynkach. Mozę być nakładany zarówno na beton, tynki, jak i płyty karton- gips. Ściany pokryte warstwą gipsu można śmiało malować, tapetować lub nakładać na niego płytki, czy inne elementy wykończeniowe. Gips szpachlowy świetnie sprawdzi się, jeśli chcemy przykleić niewielkie elementy dekoracyjne z gipsu. Można go także stosować do spoinowania płyt kartonowo- gipsowych. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są obecnie gipsy szpachlowe (http://www.siniat.pl/) o różnej ziarnistości. Niektóre z nich przy zachowaniu dużej przyczepności i wytrzymałości pozwalają na uzyskanie powierzchni o doskonałej gładkości.

Gładź gipsowa

Gładź cechuje się mniejszą ziarnistością, dzięki czemu nakładając ją uzyskujemy efekt idealnej gładkości. Nakładając gładź wyrównamy też drobne niedoskonałości na powierzchni ściany. Trzeba jednak pamiętać, że ten materiał cechuje się mniejszą twardością i wytrzymałością niż gips szpachlowy. Ta specyfika produktu powoduje, że jest on zdecydowanie łatwiejszy do szlifowania. Warto pamiętać, że gładź należy nakładać bardzo cienką warstwą ok. 2 mm. Gładź stosuje się najczęściej na ściany pokryte już warstwą gipsu szpachlowego.

Warto zastanowić się również nad tym jaką gładź szpachlową wybrać – gotową czy w proszku? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź na poniższej infografice.

Infografika

Jaką gładź szpachlową wybrać?
fot. materiały nadesłane
Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*