Szafy to meble, które znajdują się praktycznie w każdym domu, ponieważ nie ma lepszego sposobu na wygodne przechowywanie ubrań. Od pewnego czasu mamy jednak do czynienia ze swojego rodzaju rewolucją. Szafy, a raczej szafy na wymiar, przestały pełnić tylko rolę miejsca na ubrania w przedpokoju czy sypialni, ale pomagają organizować przestrzeń również w salonie, kuchni, spiżarni czy nawet garażu.

Jak to się stało? W niezwykle prosty sposób. Do zmiany podejścia w kwestii zastosowania szaf w zabudowie doprowadziła ogólna popularyzacja mebli robionych na wymiar. Popyt i zainteresowanie, jakim się cieszą wśród Polaków, wynikają przede wszystkim z możliwości ich dowolnego zaprojektowania, wysokiej jakość i trwałość mebli na zamówienie, a także kompleksowość usług, jakie świadczą firmy zajmujące się ich tworzeniem.

Profesjonalizm i coś więcej!

Przedsiębiorstwa z branży meblarskiej, które oferują szafy na zamówienie, zajmują się nie tylko ich bezpośrednią produkcją i montażem, ale co najważniejsze, również fachowym doradztwem i projektowaniem mebli, które dzięki temu są w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Takie podejście bardzo szybko pokazało, że szafy w zabudowie, wyposażone w nowoczesne system drzwi przesuwnych, doskonale nadają się również do przechowywania innych rzeczy niż tylko ubrania, buty czy pościel.

sati garderoba komandor

Źródło: szafy Komandor.pl

A przy nowatorskim i designerskim podejściu mogą z powodzeniem stanowić istotny element wystroju wnętrza. Tym samym odnajdą się wszędzie, nawet tam, gdzie do tej pory było to nie do pomyślenia!

Szafa czy może nowoczesny regał do salonu

Nowoczesne konstrukcje szaf w zabudowie, które pozwalają na szerokie możliwości adaptacyjne, w tym wykorzystanie nieustawnych do tej pory i bezużytecznych wnęk, okazały się świetnymi meblami do stylowego salonu. Można w nich schować zarówno sprzęt audio-wideo, jak i książki, różnego rodzaju bibeloty, a także jakieś inne elementy do dekoracji stołu, takie jak obrusy, serwetki, a nawet sztućce, zastawy obiadowe, wazony itp.

scena garderoba komandor

Źródło: szafy Komandor.pl

Fronty w szafach na wymiar mogą być uchylne lub przesuwne. Coraz popularniejsze w Polskich mieszkania stają się szafy w salonach z przeźroczystych szklanych tafli, które pozwalają dumnie zaprezentować ich zawartość. W przypadku mebli robionych na zamówienie możemy również zaszaleć i stworzyć różne, dowolne konfiguracje, w których część frontów będzie np. transparentna, a część zakryta dzięki czemu szafa będzie spełniać swoją funkcję reprezentacyjną.

Szkło we frontach szaf można łączyć z innymi materiałami, takimi jak płyty meblowe, akryle, forniry czy inne materiały, nadając im różne kolory, kształty, a nawet faktury, tworząc w ten sposób mebel całkowicie unikalny. Design frontu obejmuje również szerokość drzwi, które mogą być wąskie i strzeliste lub bardzo szerokie uławiając pełny dostęp do wnętrza. Możliwości aranżacyjne są olbrzymie, a efekty bywają powalające!

Kuchnia, spiżarnia i łazienka

Potencjał adaptacyjny, jakim charakteryzują się szafy na wymiar, pozwala wykorzystać je praktycznie w każdym pomieszczeniu. Coraz częściej spotykamy szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi w kuchni. Najczęściej pełnią one funkcję mebli i szafek kuchennych, w których przechowuje się talerze, garnki i sprzęt AGD.

szafa w kuchni komandor

Źródło: aranżacje kuchni Komandor.pl

Równie często, szczególnie w nowym budownictwie, szafy na wymiar stawiane są w różnego rodzaju wnękach kuchennych, gdzie sprawdzają się jako spiżarnie na domowe przetwory i artykuły spożywcze. Co ciekawe, znajdują one także zastosowanie w łazienkach, szczególnie tych mieszczących się na poddaszach. Dostosowanie drzwi do skosów pozwala na ich bezproblemowe otwieranie. A same konstrukcje świetnie nadają się do ukrycia pralki i kosza na bieliznę, co nadaje łazience stylu i elegancji.

Jak widać, nowoczesne trendy oraz możliwości produkcyjne szaf na wymiar sprawiły, że dzisiaj tego typu rozwiązania spotykamy nie tylko w garderobie czy sypialni, ale praktycznie w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Dlatego rozważając zakup szafy na wymiar warto skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy pomogą nam w zakupie od momentu zaprojektowania aż po sam montaż.

Tagi:
Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Treści sponsorowane zawierają lokowanie produktów bądź usług. Wykorzystywane materiały graficzne dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest surowo zabronione.

Zostaw komentarz

*